Salı , 22 Ocak 2019
Anasayfa » Pırlanta » Pırlanta Kesim Özellikleri
Safir Yüzük

Pırlanta Kesim Özellikleri

pirlanta kesim elmas 150x150 Pırlanta Kesim Özellikleri

Pırlanta Kesim Elmas

Elmasın işlenmiş hali olan pırlanta özellikle son 10 yıldır günlük yaşamda bile kullanılmaya başlamış olan bir mücevherdir. Nadide bir taş olan pırlanta ile süslü bir takıya sahip olmak günümüzde kadınlar arasında bir ayrıcalık olarak görülmektedir. Eğer hediye bir yüzük geldiyse, bu hediyenin pırlanta olup olmadığı merak konusu olmaya başlamıştır. Kadınlar pırlanta mücevherleri bu kadar çok arzularken, alınan mücevherin özellikleri de dikkatle incelenmektedir. Pırlanta alırken kesim, karat, renk ve berraklık özellikleri titizlikle incelenmektedir. Mücevherin modelini etkileyecek en önemli unsurlardan biri pırlanta kesimi olmaktadır. Özellikle yüzük seçiminde pırlanta kesimi öne çıkmakta olup, birçok alternatif arasından seçim yapılmaya çalışılır. Ünlülerin bile vazgeçilmezi olan pırlantalar kesim özellikleriyle daha ilgi çekici yapıya bürünmektedir.

Oval Kesim Pırlanta
Oval kesim pırlanta yüzük en çok tercih edilen modellerdendir. Evlilik teklifinin olmazsa olmaz hediyesi çoğunlukla oval kesim pırlanta yüzük olmaktadır. Oval kesim ideal kesim olarak da adlandırılmakta olup, ışığı en iyi şekilde yansıtmakta olan türdür.

yuvarlak 150x150 Pırlanta Kesim Özellikleri

Yuvarlak Kesim Pırlanta

Mücevher modellerinde yuvarlak kesim pırlanta yüzük ve kolye de dikkati çekmektedir. Sade görüntü sağlayan yuvarlak kesim, sıklıkla tercih edilmektedir.

Baget Kesim Pırlanta

Gösterişli seçimlerden hoşlananlara özel baget kesim pırlanta modelleri mevcuttur. Daha ağır bir duruşu olan baget kesim karatının yüksek oluşundan dolayı daha az tercih edilen modeldir.

beyonce 150x150 Pırlanta Kesim Özellikleri

Kalp Kesim Pırlanta

Pırlanta yüzük aşkı anlatmak için en doğru tercih olduğundan, kalp kesim ile anlamını daha da sağlamlaştırmaktadır. Kalp şeklinde kesim yapılması ile oldukça güzel bir görünüm kazanan bir yüzüğe hangi kadın hayır diyebilir ki?

kalp 150x150 Pırlanta Kesim Özellikleri

İddialı görüntüsü ile markiz kesim, özellikle ağır bir hediye almak isteyenlerin tercihidir. Sanatçıların yoğunlukla tercih ettiği bu model ise gerçekten göz alıcı ve farklı bir duruşa sahiptir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*


7 + = onüç

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>