Salı , 22 Ocak 2019
Anasayfa » 2014 » Şubat

Aylık Arşiv: Şubat 2014

Pırlanta Yusufçuk Kolye

Altın Yusufçuk Kolye

Yusufçuk kuşunun şeklinin anlamı aşkta ki tutkuyu, bağlanmayı ve asla vazgeçmemeyi anlatmaktadır. Yusufçuk kuşlarının çiftlerinin birbirlerine inanılmaz bağlı oldukları ve ömürleri boyunca beraber yaşadıkları söylenmekte ve bu simgenin anlamı da bu sebepten dolayı oluşmaktadır. Takı tasarımcıları da hikayesi derin ve aşk dolu bu kuş türünü aksesuarlara dökmeyi ihmal etmemiş tabi ki… Piyasada farklı tasarımlarda ucuzdan pahalıya bir çok yusufçuk kolye ... Devamını Oku »

Pırlanta Citrine Kolye

Pirlanta kolye

Pırlantanın bugünlerde moda olmasının en büyük nedeni bayanlar üzerinde ki etkisi ve havasıdır. Bayanlar en ufak karatlarda bile olsa Pırlanta ürünlerden ayrı bir haz almaktadırlar. Takı tasarımcıları da bunu göz önüne alarak bir çok ürün türünde Pırlanta Elmaslara yer vermektedirler. Görselde ki üründe 2.50 Karatlık Citrine taşı 4 adet Pırlanta ile süslenerek daha ışıltılı ve göz alıcı hale getirilmiştir. Sarı ... Devamını Oku »

Evlilik Teklifi Ederken Pırlanta Tektaş Almam Şart mı?

Piyasada bulunan Tektaş Pırlanta Yüzüklerden bir örnek

Önce “Nereden Çıktı Bu Tektaş?” diyelim Erkekler bakımından evlenmek eskiden alınacak değerli takılar bakımından daha kolaydı. Alyanslar alınır alınmaz, iyi bir akşam yemeği düzenlenir, o akşam yemeğinde evlilik teklifi edilir ve düğün hazırlıklarına başlanırdı. Sonra tektaş yüzük işlemi çıktı piyasada. Hollywood’un filmlerinde bu temayı ince ince aklımıza sokması, büyük şirketlerin reklam organizasyonlar ve kadınların doğal olarak hiç itiraz etmemesi ile ... Devamını Oku »

Hangi Kesim Pırlantayı Satın Almalıyım?

iyi-kesim-pirlanta

Çok İyi Kesim “Çok İyi” diye derecelendirilen pırlantalar, taşa giren ışığın çoğunu yansıtır. Bu pırlantalarda genellikle daha büyük olsunlar diye parlaklıklarından bir parça feragat edilir. Uygun maliyetli bir seçenek olmakla beraber bazı alıcıların görüntüsü açısından tercih ettikleri ölçünün dışında kalmaya başlayabilir. Bu pırlantalar elmas kesimlerinin en popüler yüzde 25′ini temsil etmektedir. İyi Kesim Bu kategori, elmas kesimlerinin yüzde 35′inin oluşturmaktadır. ... Devamını Oku »