Salı , 22 Ocak 2019
Anasayfa » 2014 » Mart

Aylık Arşiv: Mart 2014

TEK TAŞ YÜZÜĞÜN HAYATIMIZDAKİ YERİ

Evlilik

Bayanların küçük yaşlardan itibaren hayalini kurdukları ve hep bu hayalle yaşadıkları günler vardır. Örneğin evlilik. Evlilik teklifi ise bu hayalin olmazsa olmaz bir parçasıdır. Evlilik teklifi denilince akla gelen ilk şey ise tabii ki tektaş yüzük olacaktır. Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile birlikte çok çeşitli ebatta büyüklük kalite ve fiyatta tek taş yüzük bulunmaktadır. Bu yüzüklerin fiyatı belirlenirken taşın karatına büyüklüğüne ... Devamını Oku »

Aşkınızın Simgesi Ona Çok Yakışacak

pirlanta-tek-tas-kolye

Rüya gibi bir evlenme teklifi planlıyorsunuz. Ona olan aşkınızı kanıtlayacak türden bir teklif olmalı bu. Mumlar baş başa bir akşam yemeği hediyeler gibi bütün detayları ince ince ayarladınız. Peki ya sonra? Hayatınızın aşkınızın önünde diz çöküp ya da onun gözlerinden gözlerinizi bir saniye olsun ayırmadan o 2 kelimeyi söylemeniz için aynı bu teklif güzelliğinde o günü taçlandıracak ve aşkınıza yakışacak ... Devamını Oku »

Tek Taş Pırlanta Yüzük

pirlanta-tek-tas-yuzuk-fiyatlari

Hem çok değerli hem de çok romantik. Hangi kadın böyle bir güzelliğe hayır diyebilir ki? Tabi ki bahsettiğimiz tek taş pırlanta yüzük. Pırlantanın kendini kanıtladığı, alanında uzmanlaştığı en önemli koldur tek taş pırlanta yüzükler. Sahip olan olmayan herkesin bir şekilde ilgilendiği, fikir sahibi olduğu bu özel mücevher, aslında bayanların hayalleri arasında hep yer almaktadır. Hiç yoksa bile özel bir günde bir ... Devamını Oku »

Pırlanta Yüzük Modelleri

tam-tur-pirlanta-yuzuk

Pırlanta yüzük modelleri daima evlilikle ilişkilendirilmiş özel yüzüklerdir. Teklifle başlayan bu süreç, yıl dönümü, doğum ve torunlara kadar uzanabilir. Pırlanta yüzük modelleri tek taş olanların dışında, üç taş, beş taş, yedi taş ve sırataş olarak ta modellere ayrılır. Bir çok ülkede üç taş olan pırlanta yüzük modelleri yeni doğum yapan bayanlara hediye edilir ve anlamı sen, ben ve bebeğimdir. Bunun için ... Devamını Oku »

Pırlanta Küpe Modelleri

pirlanta-sarmasik-kupe

Şık bir topuzla hayal edilen ilk takı küpedir. Fotoğrafın ilk görünen mücevheri olan küpe, pırlanta ile bir araya geldiğinde güzelliğine güzellik katar. Pırlanta küpe modelleri farklı boyut ve çeşitleriyle alıcısının karşısında salınır. İki çift bu özel taş bile aslında birbirinden eşsizdir. Pırlanta küpe modellerini inceleyerek sizde satın alacağınız kişisinin tarzına uygun olanı seçip sürprizinizi yapabilirsiniz. Bazı kişilerin kulağında birden çok ... Devamını Oku »

Pırlanta Kolye Modelleri

cok-tasli-pirlanta-kolye

Şeffaflığın verdiği ferahlık ve saflıkla vazgeçilmez mücevherlerden olan pırlantalı takılar, moda dergilerinde de çok fazla adından söz ettirmektedir. Şu sıralar en çokta ünlü isimlerin taktığı pırlanta kolye modelleri konuşulmaktadır. Özel tasarımcıların ellerinden çıkıp sanatçıların boynunda yerini alan pırlanta kolye modelleri her bayanın sahip olmak istediği mücevherlerdendir. Günlük yaşantıda da kullanılabilecek olan sadelikte pırlanta kolye modelleri de seçenekler arasında vardır. Hem ... Devamını Oku »

Pırlanta

pirlanta

Pırlanta, elmasın 57 fasetli özel şekil verilmiş halidir. En belirgin özelliği ışıltısı ve sertliğidir. Pırlanta taşın kalitesi tek bir özellikle değerlendirilip fiyatlandırılamaz. Pırlantanın değerinin bulunabilmesi için birkaç kriterin aynı anda değerlendirilmesi gerekemektedir. Bunlar renk, berraklık, ağırlık ve kesim özellikleridir. Her zaman en mükemmele yakın olan en değerli pırlanta olarak vitrinlerde, mücevherlerde yerini almaktadır. Evlilik teklifi gibi en özel anlarda kullanılmasının ... Devamını Oku »

Pırlanta illa Tek Taş mı olmalı?

tamtur-alyans-modelleri

Pırlanta tek taşlar günümüzün en moda takıları. Reklamlarda kullanılan en moda ürünler tek taşlar olunca insanın aklına çift taş, üç taş, sırataş olmaz mı diye geliyor illa ki… Evet çift taş, üç taş ve daha fazlası şeklinde bir çok tasarım ve model mevcut. Pırlanta markaları pazar paylarını arttırabilmek amacıyla haliyle birbirinden şık ve farklı modellerde ürünler üretiyorlar. Tasarımcılar boş durmuyor ... Devamını Oku »

Pırlanta ve Elmas Arasında ki fark nedir?

elmas-ve-pirlanta

Elmas ve pırlanta aynı ham madde yani ikisi de elmas ile üretilmektedir. İlk pırlanta kesim tekniği 1919 yılında Mercel Tolkowaky tarafından tasarlanmış ve kullanılmaya başlanmıştır. Elmasın kesimi ve şekillendirilmesi için yaratılan pırlanta kesimi dışarıdan gelen ışığı elmas içerisinde yoğun biçimde kırılarak geri yansıtılır. Pırlanta kesiminde birden çok fazla şekil ile kesimi mevcuttur. 57 yüzeyli yuvarlak kesim en çok kullanılan kesim ... Devamını Oku »

İnternetten Pırlanta Almak

Xmas time

Böyle değerli bir ürünü internetten satın almak bir çoğumuzun aklında soru işaretleri yaratıyordur elbette. Bizim tavsiyelerimiz ise hem sizi biraz rahatlatacak hem de doğru pırlanta alımını yapmanızı sağlayacaktır. Sırayla gidersek; Müstakbel gelin hanımefendinin yakın arkadaşlarına, ailesinden tanıdıklarınıza çaktırmadan veya sır saklayabiliyorlarsa direk sorarak işe başlayın, en azından aklınızda bir fikir olsun. Öyle pat diye almayın, beğenmeyip beğendim derse içinizde kalır ... Devamını Oku »