Salı , 22 Ocak 2019
Anasayfa » 2014 » Nisan

Aylık Arşiv: Nisan 2014

Akşam Yemeği için Takı Önerileri

aksam-yemegi-takilari

Şık bir akşam yemeği ise planınız işte tam da bu noktada nasıl giyinip neler takacağınız çok önemli. Akşam yemeği için takı önerileri kıyafetinizin nasıl ve ne renk olacağı ile tam olarak örtüşmektedir. Şık bir davet olarak gidilen akşam yemeğinizin en hoş tamamlayıcısı inci bir takım olabilir. Özellikle akşam yemeği davetlerinde giyilen siyah elbiselerin inci gibi açık renk mücevherler vazgeçilmezidir. İnci hem ... Devamını Oku »

Tria Pırlanta Yüzük

tria-pirlanta-yuzuk-modelleri

Tria yani üç taş pırlanta yüzükler son zamanlarda vitrinlerde gözümüze çarpan bir yenilik. Tek taş, 5 taş ve çok taşlı yüzüklerden sonra şimdi de tria yüzükler tasarımcıların ellerinden çıktı. Ülkemizde son bir iki yıldır vitrinleri süsleyen tria yüzükler, Dünya çapında ise bir çok ünlü markanın koleksiyonlarında yıllardır yer alıyor. Tria yüzükler, 3 taşı pırlanta, ortadaki taşı pırlanta yanları zümrüt, yakut ... Devamını Oku »

Anneler Günü Pırlanta Önerileri

anneler-gunu

Anneler günü için ne hediye alsam? diye düşünmek heralde insanın kendine sorabileceği zor sorulardan. Çünkü hediyeyi bulmak, almak veya sipariş etmek için gerçek bir zamana ihtiyaç var. Tabi ki planınızı önceden yapmadıysanız. Anneler günü hediyesi olarak eğer bir planınız yoksa size pırlanta takılar önerebiliriz. Anneler günü pırlanta önerileri arasında ilk sırada tek taş küpeler yer almaktadır. Görseldeki küpe modelindeki zarif ... Devamını Oku »

Pırlanta Kolye Ucu Önerileri

pirlanta-fantezi-kolye

Mücevher deyince akla ilk gelen değerli taş tabi ki pırlantadır. Taşlar arasında uzun yıllardır popülerliğini hiç kaybetmemiş olan pırlanta, bir de altınla bir araya geldiğinde muhteşem bir sonuç kaçınılmaz hal almıştır. Kolye seçiminde de bu muhteşem ikili kararlarınızı değiştirmeye özel bir aday olacaktır. Pırlanta kolye ucu önerileri arasında seçim yaparken ilk olarak bütçenizi ve takacak kişinin zevkini dikkate almanız oldukça ... Devamını Oku »

Tamtur Alyans nedir?

tamtur alyans

Alyans, nişan ve nikah töreninde çiftlerin bağlılığının ve bir ömür boyu sürecek mutlu ilişkilerinin nişanesidir. Bu yüzden de üzerinde fazlasıyla durulan çok sık değiştirilmek istemeyen çok özel bir takıdır. Tamtur alyans nedir? Sorusu da tam bu noktada akıllara gelmektedir. İsteğe göre renkli yada renksiz taşların yüzüğü komple çevrelediği özel alyans modelidir diyebiliriz. Pırlanta taşlarla da özenle süslenebilmektedir. Buna en şık ... Devamını Oku »

İnternetten Pırlanta Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

internetten_pirlanta_almak

İnternetten pırlanta alırken dikkat edilmesi gerekenler arasında en önemlisi alım yapacağınız firmanın güvenli olmasıdır. Size taahhüt edilen model ve özellikler neyse onun gönderileceğinden emin olunmasıdır. Bunu anlamak içinde firma ile ilgili biraz araştırma yapmak gerekebilir. Öncelikle adres ve telefon bilgilerinin tutarlı olup olmadığı, firmanın ulaşılabilir olup olmadığına dikkat edilmelidir. Ve firma ile ilgili olarak internette kısa bir araştırma, hakkındaki şikayetler ve ... Devamını Oku »

Pırlanta Berraklığı Önemli midir?

pirlanta-berrakligi

Daha önce bir çok yazımızda bahsetmiştik; pırlanta takı seçiminde takının modeli, madeni gibi dış özelliklerinin yanı sıra kullanılan pırlanta taşın nitelikleri de önemsenmektedir. Bu seçimde akla ilk gelen sorulardan biri pırlanta berraklığı önemli midir? Pırlantanın kalitesi değerlendirilirken evet berraklık ta bu değerlendirmeler içinde önemlidir. Çünkü pırlanta taşın en belirgin ve olması istenen özelliği ışıltısıdır. Bu ışıltının da ortaya çıkabilmesi için ... Devamını Oku »

Tria Pırlanta Yüzük Modelleri

Resim 1.1

Dünya modasında da artık köklü bir yer almış olan tria pırlanta yüzük modelleri, ülkemizde de çok sevilerek takılmaktadır. Dün, bugün ve yarında yanındayım iddiasıyla mücevher mağazalarının vitrinlerini süsleyen tria pırlanta yüzük modelleri, her yaş, her bütçe ve her zevke göre şekillenmektedir. Üç tane pırıl pırıl pırlanta taşın yan yana dizili olduğu bu özel koleksiyonlardan bir parça olan görseldeki üründe size fikir ... Devamını Oku »

Tria Pırlanta Yüzük

GRT25324

Tria pırlanta yüzük, üç tane aynı boy yada farklı boy taşın bir montür üzerinde bir araya getirilmesiyle oluşmuş çok şık bir yüzük modelidir. Tria zaten Latince’de üç rakamını temsil etmektedir. Pırlanta deyince akla ilk gelen tek taş yüzüklerin yanı sıra son yıllarda özel anlamlar yüklenerek üretilen tria pırlanta yüzükler de oldukça ilgi görmektedir. Sonsuz aşkı, aileyi simgelediği bilinen tria pırlanta ... Devamını Oku »

Tek Taş Kolye

DPS7747

Bir kadının en zarif yeridir boynu. Ve bu özel alanı ancak güzel bir mücevher daha da hoş gösterebilir. Pırlanta kolye modelleri ile ilgili olan yazımızda da bahsettiğimiz gibi şık bir gece elbisesini ancak özel bi tek taş kolye tamamlayabilir. Tektaş kolye, bugün hangi takıyı taksam sorusunun en kolay cevabıdır aslında. Hem klasik hem de spor kıyafetleri çok iyi bir şekilde ... Devamını Oku »