Salı , 22 Ocak 2019
Anasayfa » 2014 » Mayıs

Aylık Arşiv: Mayıs 2014

Bayana Doğum Gününde Ne Alınır?

bayana-dogum-gunu-hediyesi

Doğum günü insanın hayatında olabilecek en özel günlerden biridir. Hassas yapısıyla bayanlar bu özel günleri daha çok önemserler. Bu yüzden de bayana doğum gününde ne alınır diye daha fazla düşünce hakimdir. Tasarımcılar, hediye sektörü ve doğumgünü organizasyonları ile uğraşanlar bile bayanlar için yapılacak sürprizleri daha fazla önemseyerek bir adım önde ilgilenir ve bunun üzerinde kafa yorarlar. Bayana doğum gününde ne ... Devamını Oku »

Nişan Yüzüğü

pirlanta-alyans-modelleri

Toplumumuzda evlilik, geçmişten günümüze en önemli müesseselerden birisi olarak nitelendirilmektedir. İki sevenin hayatını birleştirmesi çok önemli ve kutsal bir olaydır. Evliliği simgeleyen bazı materyaller, bu neden dolayısı ile çok büyük önem arz etmektedir diyebiliyoruz. Nişan yüzüğü, evliliğe ilk adım olarak takılacak en önemli sembollerden birisi olarak dikkatleri çeker ve toplumumuz kültüründe olmazsa olmazlardan birisi olarak da nitelendirilebilir. Evlilik teklifi esnasında ... Devamını Oku »

Online Kuyumcu Nedir?

online-kuyumcu

Kuyumcuyu biliyoruz da online kuyumcu nedir diye aklınıza takılan bir soru olabilir. Çalışan insanların ve çalışma şartlarının değişmesiyle ortaya çıkan online alışveriş sektörüne kuyumcular ve mücevhercilerde dahil olmuşlardır. Online kuyumcudan alışveriş yapmak hem keyifli hem de kolaydır. Bakmak istediğiniz her ürünü kuyumcu mağazasındayken belki gözle görmeniz mümkün değilken online kuyumcu sitesinde tek tek her detayını inceleyip seçebilirsiniz. Online kuyumcudan alışveriş yaptığınızda ... Devamını Oku »

Renkli Pırlanta Olur Mu?

renkli-pirlanta

Pırlanta denince akla beyaz parlak ve değerli bir taş geliyor. Peki ya renkli pırlanta olur mu? Doğanın bu güzel armağanı nın rengi beyazladıkça değeri artmakta bu doğru ama kırmızı, mavi, kahverengi, pembe ve siyah gibi renklerde de pırlanta bulunmaktadır. Karbon atomlarının arasına giren farklı atomların etkisiyle oluşan renkli elmaslardan yapılan kesimlerle renkli pırlantalar elde edilmektedir. Doğada nadir olarak renkli elmaslar ... Devamını Oku »

2014 Pırlanta Takı Modelleri

2014-pirlanta-taki-modasi

Bayanlar takmaktan hoşlandıkları ve yıllar geçse bile vazgeçemeyecekleri aksesuarlarından olan pırlantalı takıları ile tüm gözleri üzerilerinde toplama imkânına sahip olabilmektedirler. 2014 pırlanta takı modelleri denildiğinde tasarımların tamamı bayanlar tarafından takip edilmeye başlanmaktadır. Pırlanta takı modelleri bayanların yıllardır vazgeçmedikleri ve kendilerinde olsa bile daha fazlasını isteyecekleri güzelliği ve şıklığı barındıran takı modelleri ile bayanların beğenisine sunulmaktadır. Bayanların rahatlıkla kullanabilecekleri ve tüm ... Devamını Oku »

Alyans ve Tektaş Yüzük Hangi Parmağa Takılır?

alyans-ve-tektas-yuzuk-parmagi

Alyans ve tektaş yüzük modelleri, toplumumuzda çok ayrı anlamlar ifade eden konulardan birisi olarak dikkatleri çeker. Bu yüzükler, çiftler için çok büyük anlam ifade eder ve kullanımı safhasında uyulması gereken bazı kurallar da bulunmaktadır. Alyans ve tektaş yüzük, evlilikten önce ve sonrasında farklı parmaklara takılırlar. Sıradan bir parmağa takılmayacak kadar önemli ve manevi anlamda değerli ürünlerden bazıları olarak nitelendirme şansına ... Devamını Oku »

Divin Mücevherat

divin-logo

1996 yılında kurulan bir kuyumcu olan Divin markası, 2005 yılına kadar ki süreçte standart bir perakende mağazası hizmeti sunmuş. 2005 yılı sonrası taşınmaları ile büyüme süreçleri devam etmiş ve sonrasında ise internet atılımlarını gerçekleştirmişler. İnternet geçmişleri çok uzun olmayan firma açıkcası interneti önemsemeyenler kervanında diyebiliriz. Sadece bazı özel günlerde kampanya yapmakta ve özel gün geçmesine rağmen sitelerinde bu kampanyanın görsellerini ... Devamını Oku »

Zen Pırlanta

zen-pirlanta-logo

Zen Diamond markası ile piyasada yer alan ve pırlanta sektörünün devlerinden diyebileceğimiz Zen’in geçmişi çok uzun yıllara dayanmaktadır. 1890′lardan bugüne bir ailenin mirası olarak devam eden kuyumculuğun bugün ki gelmiş olduğu yerdir Zen Diamond. Hem mağazacılık hem de internette kaliteli atılımlar yapmış ve sektörde marka olmayı başarmıştır. Son 5 yılda da Türkiye’nin Pırlantalı mücevher sektöründe ki ihracat lideridir. Adını duyurduğu ... Devamını Oku »

Altınbaş Mücevherat

altinbas-logo

60 Yıl önce 1950 yılında Mehmet Altınbaş tarafından kurulan Altınbaş, günümüzde en büyük kuyum firmalarından biridir. Holding olarak ticari faaliyetlerini yürüten firmanın en büyük firması Altınbaş Mücevherat… Bizde bugün sizlere Altınbaş Mücevherattan ve internet atılımlarından bahsedeceğiz. Altınbaş Mücevherat 1980′lerde kurulmuştur ve Türkiye’nin ilk mücevherat firmalarından biridir. Hem yurtiçi hemde yurtdışı pazarda ismini duyurmuş bir firmadır. Türkiye’deki ilk markalı mücevher satışını ... Devamını Oku »

5 Taş Pırlanta Yüzük Ne Zaman Alınmalı?

5-tas-pirlanta-yuzuk

Evlilik ve ilişkilerin her dönemi belli aralıklarla başka ifadelerle anılmaktadır. Örneğin evlilikte ilk aylar balayı, ilk beş yıl gümüş, sonraki beş yıl bronz diye adlandırılarak devam eder. Mücevherlerde de bunların bir temsilcisi vardır. Örneğin üç taş yüzük ilk yıllarda alınırken aynı zamanda büyüyen aileyi temsil etmektedir. Aşkın dün, bugün ve yarını gibi de anılmaktadır. Peki ya beş taş yüzükler, onların ... Devamını Oku »