Salı , 22 Ocak 2019
Anasayfa » 2014 » Temmuz

Aylık Arşiv: Temmuz 2014

Kadınlar Kendi Pırlantalarını Alamazlar Mı?

kadinlar-kendi-pirlantalarini-alamazlar-mi

Pırlanta yüzük, pırlanta tektaş yüzük bu kavramlara pek çok anlam yüklenmiştir. Ama kuşkusuz en büyük anlam pırlanta tektaş yüzüklerin evlilik ile olan bağıdır. Evlilik teklifi, evlilik yıl dönümü ve evliliğe dair tüm kelimelerin çağrışım noktası tektaş pırlanta yüzüklerdir. Haliyle pırlanta yüzüklerin, evlilik durumuyla olan bu bağı, sadece erkeklerin kadınlara pırlanta alabileceğini ortaya koymaktadır. Çünkü en genel şekliyle bilinen bir gerçek vardır ki ... Devamını Oku »

Pırlantanın Fiyatı Nasıl Hesaplanır?

pirlantanin-fiyati-nasil-hesaplanir

Sonsuz aşkın, bağlılığın simgesi olan ve evlenme teklifi alan hemen hemen her genç kızın parmağında görebileceğiniz tektaş pırlanta yüzükler hem maddi hem de manevi açıdan oldukça değerlidir. Pırlanta, elmasın çıkarılıp işlenmiş halidir. Doğada hiç bir insan eli değmeden oluşan elmas diğer bütün madenlere göre daha pürüzsüz ve lekesizdir. İşlenmemiş hali bir oldukça değerli olan elmasın işlenip pırlanta haline geldikten sonrada ... Devamını Oku »

Pırlantanın Kadınlar Üzerindeki Etkisi

pirlantanin-etkisi

Pırlantaların kadınlar üzerindeki etkisini hiç merak ettiniz mi ? Pırlanta belki de kadınların en büyük zaaflarından biridir. İnsanlar her zaman hak ettikleri başarılarını ödüllendirilmelerinden mutluluk duyarlar. Kadınları mutlu etmenin bir çok yolu vardır. Hiç şüphesiz ki bunlardan kadınları en çok mutlu eden göz kamaştırıcı tektaş pırlanta bir yüzüktür. Tektaş pırlanta küçük taşlar ile yapılan bir yüzük olsa da kadınlar üzerinde ... Devamını Oku »

PIRLANTA KARAKTER UYUMU

pirlanta-karakter-uyumu

Karakter bir insanın özünü, temelini oluşturan, kişinin toplumda diğer bireylerden ayrılmasını sağlayan bir özelliğidir. Karakter toplum beraberinde kişide şekillenir ve bu karakter kişiyle beraber ilelebet yaşar. Karakter yapısı öyle güçlü bir kavramdır ki kişinin giyiminden, davranış şekillerine kadar yaşamın her alanında etkili olabilmektedir. Yukarıda değindiğimiz gibi karakterin kişilerin giyiminde etkili olması aynı zamanda kişilerin kullanacağı takı aksesuarını da etkileyebilmektedir. Karakter ... Devamını Oku »

Stil Yaratan Pırlantalar

stil-yaratan-pirlantalar

Stil kelime anlamı itibariyle üslup ve biçem anlamına gelmekte olup toplumdaki her bireyde farklı şekilde kendini göstermektedir.Toplumdaki her bir bireyin kendisine özgü stili ve bu stili sunuş tarzı vardır.Kimileri giyim ve kuşam ile stilini ortaya koyarken kimileri de kullandığı aksesuarlar ile stilini yansıtmaktadırlar. Günümüzde artık kişiler stillerini oluştururken sadece kıyafetle yola devam etmemektedirler. Kişiler stillerini daha etkileyici hale getirmek ve ... Devamını Oku »

Sahte Pırlanta Nasıl Anlaşılır?

sahte-pirlanta-nasil-anlasilir

Pırlanta yüzük her bayanın zayıf noktalarından bir tanesidir. Her kadın aşık olduğu sevdiği insandan gelecek evlenme teklifinin yanına bir tane tektaş pırlanta yüzük bekler. Tabi pırlanta yüzüğü her ne kadar bayan akacak olsa da yüzüğü alma görevi beylere düşüyor. Erkekler için oldukça zor olan bu işte onlara yardım edecek olan elbette ki kuyumcular. Evlilik heyecanına kapılıp da tektaş yüzüğü ilk ... Devamını Oku »

Tektaş Pırlanta Nasıl Yapılır?

tekras-pirlanta-nasil-yapilir

Geçmişten günümüze kadar bir çok uygarlıkta evlenmek tekliflerinde tektaş pırlanta yüzük vermek gelenek haline gelmiştir. Sonsuz aşkın, sevginin ve bağlılığın simgesi olarak kabul edilen tektaş pırlanta yüzük evlenmek isteyen her bayanın hayalidir. Göz kamaştırıcı, güzel bir tektaş yüzük bir de sevdiğiniz adam tarafından veriliyorsa daha anlamlıdır. Peki ama sürekli özenerek hayalini kurduğunuz ve aşkınızın simgesi olacak tektaş yüzükler nasıl yapılıyor hiç ... Devamını Oku »

Madalyon Kolye Nedir?

madalyon-kolye-nedir

Tarihin en eski çağlarından beri kadınların kendileriyle ilgilenmesi, bakması onların doğasından gelen bir özellikleridir. Hani kimyasında var denir ya süslenmek ve bakım tam da kadınların kimyasında olan bir şeydir. Bu konu da özellikle dikkat ettikleri konulardan bir tanesi de takılardır. Çok eski tarihlerden bugüne kadar takılar bayanlar için vazgeçilmez bir detayıdır. Evliliklerinin sembolü bile bir takıdır. Bir bayanın parmağında alyans ... Devamını Oku »

Quartz Taşının Anlamı

quartz-tasinin-anlami

Dünya üzerinde birden fazla değerli maden ürünü ya da kristal modeli bulunmaktadır. Quartz taşı (Kuvars Kristali), dünya genelinde en değerli materyallerden birisi olarak dikkatleri çeker. Maddi değeri ve önemli bir yatırım aracı olması nedeni ile çok önemli bir ürün olduğunu rahatlıkla söyleyebilmekteyiz. Son derece farklı bir görünüme sahiptir ve Süperman filmlerindeki “Kriptonit” maddesine de benzetilebilecek niteliktedir. Kaliteli bir yapıdadır ve ... Devamını Oku »

Pırlantanın 4C Kuralı

pirlantanin-4c-kurali

Bayanların vazgeçilmez takılarının başında gelen tektaş pırlanta muhteşem görüntüsüyle göz kamaştırır. Evlilik tekliflerinin olmazsa olmazı olan tektaş pırlanta yüzük her genç kızın hayallerini süsler. Ancak tektaş alırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Daha çok tektaş pırlanta alacak olan beyler için önemli bu bir konudur. Tektaşın kalitesini belirleyen dünya standartlarında bazı şartlar bulunur. Bunlar; karat (carat weight), renk (colour), berraklık ... Devamını Oku »