Salı , 22 Ocak 2019
Anasayfa » 2014 » Ağustos

Aylık Arşiv: Ağustos 2014

PIRLANTA İŞLEMELİ TELEFON KILIFLARI

pirlanta-islemeli-telefon-kilifi

Elmasın işlenmesiyle ortaya çıkan pırlanta, tüm kadınların vazgeçemediği en değerli taşların başında gelir. Bu yüzden kadınlar, içinde pırlanta barındıran her türlü ürün ve tasarımı kullanırlar. Bilhassa kadınlar için pırlanta yüzük, kolye ve küpeler bu tasarımların başında gelmektedir. Kadınların bu tasarımlara olan ilgisi herkes tarafından bilinir ve pırlanta denilince akla hemen kadınlar gelir. Peki pırlanta sadece bu ürünlerle mi sınırlıdır? Tabi ... Devamını Oku »

MÜCEVHER FUARI

mucevher-fuari-foto

Fuar, ülkede ekonomiyi ve ticareti canlı tutmak için birçok sektörde belli bir zaman diliminde gerçekleştirilen organizasyonları kapsar. Bu organizasyonların en gözdesi mücevher fuarıdır. Türkiye’nin yanı sıra dünyanın pek çok ülkelerinde mücevher fuarı gerçekleştirilir. Mücevher fuarında pırlanta ve elmas gibi değerli taşlardan yüzük, kolye, küpe gibi daha pek çok takı tasarımları sergilenir. Türkiye’de; İstanbul ve İzmir gibi kentlerde bu fuarlar gerçekleştirilir ... Devamını Oku »

PIRLANTAYI DİŞLEYİN!!!

pirlantayi-dişleyin-foto

Kadınlar dünyasında her an yeni bir moda akımıyla karşılaşmak mümkün. Dalga gibi hızla yayılan bu moda akımlarından bir tanesi de dişe pırlanta takma trendidir. Genellikle kadınların, pırlanta ile tanışmaları tektaş yüzükle başlar ve bu başlangıçlar bir ömür boyu devam eder.  Çünkü kadınlar için pırlanta vazgeçilmezdir. Bir şekilde kadınların dünyasına dahil olan pırlantayı her şekilde görebiliriz. Pırlantayı bir yüzükte, kolyede, küpede, ... Devamını Oku »

PIRLANTA TRİA KÜPELER

pirlanta-tria-kupe

Küpeler, takı dünyasınn en küçük ve en uyumlu çiftleridir. Kadınlar genellikle takı aksesuarlarını tercih ederken birbirleri ile uyumlu olmasına özen gösterirler. Çünkü birbirleri ile uyumlu takılar bir bütünlük oluşturur ve ortaya daha zarif, daha hoş bir görüntü çıkar. Bunun için çoğu zaman pırlanta bir yüzüğe, pırlanta küpe eşlik ederken, inci bir kolyeye de inci küpeler eşlik eder. Her takı aksesuarının kadın ... Devamını Oku »

Pırlanta Şans Kolyesi

pirlanta-sans-kolyesi

Kolye; değerli madenler, taşlar ve sıradan eşyaların bir ip, zincir gibi malzemelerin ucuna bağlanarak boyuna takılan bir aksesuardır. Çok eski uygarlıklarda değersiz eşyalar ve bitki saplarından yapılan kolyeler zaman geçtikçe ve değerli madenler bulunmaya başlayınca kolyelerde değişmeye başlamış, oldukça değeri artmıştır. Günümüze baktığımızda bir çok figür kolye yapımda kullanılmaktadır. Tarihi, dini, doğa ile ilgili bir çok figürü kolye modellerinde görmek ... Devamını Oku »

Pırlanta Hızma Modelleri

hizma

Hızmı cildin ve o cildin altında ki yağ tabakasının delinip takı takılması ile yapılan bir vücut süsleme sanatıdır. Çok eski tarihlerden bugüne kadar gelen bu sanat bir çok kişi tarafından beğenilir ve uygulanır. Önceleri yöresel bir takı olarak kullanılan hızma çoğunlukla kadınların taktığı bir takıdır. Güney Doğu Anadolu ve Doğu Anadolu Bölgelerinde geleneksel olarak kullanılır. Özellikle buruna ve dudağa takılan ... Devamını Oku »

İncinin Anlamı

incinin-anlami

İnci, yine en değerli taşlardan birisi olarak ülkemiz genelinde birçok kişi tarafından da hediye amaçlı olarak tercih edilebilmektedir. Kısa zaman içerisinde yaşanan gelişmeler ve imkanların gelişmesi ile birlikte bu tip taşların üretim safhaları çok daha hızlı bir şekilde gelişmiş ve maddi değer anlamında da mükemmel noktalara ulaşmıştır. Günümüzde kuyumcularda çok uygun fiyatlar ile inci görünümlü taşlar satılabilmekte ancak birebir inci ... Devamını Oku »

Pırlanta Eğitimi

pirlanta-egitimi

Mücevher dünyasının en değerli taşlarından biri olan pırlanta, yer kürenin onlarca derinliklerinde milyonlarca yılda oluşmaktadır. Pırlanta taşının bu zorlu oluşumu pek çok kişi tarafından bilinmez. Çünkü pırlanta taşı sadece takı aksesuarında kullanılan bir taş olarak bilinmektedir. Pırlanta her ne kadar bir süs eşyası olsa da aynı zamanda yeryüzünde en değerli taş özelliğine sahiptir. Bu değerli taşın farkında olan üreticiler ve ... Devamını Oku »

PIRLANTADA YUSUFÇUK FİGÜRÜ

pirlantada-yusufcuk-figuru

Pırlanta taşının, ışıltısının ve parıltısının ünü büyüktür. Yerin kilometrelerce altından çıkarılıp, usta ellerle işlenen elmaslar eşsiz bir pırlantaya dönüşmektedir. Pırlantanın bu kusursuz ve büyüleyici atmosferi, aşkın ifadesi olarak mücevherlerde de kullanılmıştır. Her bir pırlanta taşı eşsiz ve benzersizliği ile aşkı çağrıştırmaktadır. Aşk tıpkı pırlanta gibi kişide eşsiz ve benzersiz duygular yaşatır. Bu yüzden aşk ve pırlanta kelimeleri iç içe geçmiştir ... Devamını Oku »

PIRLANTA AMETİST KOLYE

pirlanta-ametist-kolye

Ametist ; süs eşyalarında kullanılan mor, eflatun, erguvan renginde bir taş türüdür. Ametist adının birçok mitolojik hikayesi vardır. Bunlardan bir tanesi de Amestist adının Yunanca’da methuskein ‘sarhoş etmek’ kelimesinden aldığı söylenir. Rivayetlere göre; eski zamanlarda yaygın olan bu taş, sahibini sarhoşluktan korumaktadır. Ametistten yapılmış bir kase veya kupadan şarap içmenin, kişiyi sarhoş etmeyeceğine inanılıyordu. Bu inancın yanı sıra pek çok taşta ... Devamını Oku »