Salı , 22 Ocak 2019
Anasayfa » 2014 » Eylül

Aylık Arşiv: Eylül 2014

Online Pırlanta Alışverişi

online-kuyumculuk

Teknolojinin ve internetin son hızla geliştiği bir dönemde artık hemen hemen her iş internet üzerinden kolayca halledilebilir duruma gelmiştir. Özellikle de online alışveriş sektörü oldukça gelişmiş ve ilgi görmüştür. Artık insanlar mağaza mağaza dolaşıp yorulmak yerine evinde oturup internetten istedikleri firmanın sitesinden alışveriş yapabilmektedirler. İlk olarak kıyafet sektöründe geçilen online alışveriş şimdilerde tüm sektörlerde uygulanmaktadır. Bu sektörlerin başında kuyucumcular da ... Devamını Oku »

Pırlanta Yatırım Aracı Olur Mu

pirlanta

Pırlanta her ne kadar kadınları evlilik teklifi , yıl dönümü , doğum günü gibi özel günlerde özel hissettiren anlamıyla hafızalara kazınsa da aslında pırlantanın birçok değeri bulunmaktadır. Pırlantanın bu değerleri arasında en çok bilineni ise artık pırlanta taşının da tıpkı altın gibi bir yatırım aracı olarak görülmeye başlanmasıdır. Peki pırlanta bir yatırım aracı olarak nasıl değer görmüştür? Uzmanların görüşüne göre ... Devamını Oku »

Doğru Pırlanta Seçmek

pirlanta-secmek

Daha önceki yazılarımızda dile getirdiğimiz gibi pırlanta, elmasın işlenmiş ve forma kavuşturulmuş halidir. Bu iki değerli taş elmas ve pırlanta mücevheratta sıkça kullanılmaktadır. Elmas ve pırlanta tasarımlı mücevherat ürünleri yüzük , kolye , küpe, bileklik, broş gibi daha pek çok takılardan oluşmaktadır. Pırlanta sahip olduğu kesim şekli ve renk skalasına göre değerlenir. Örneğin pırlantada renk skalası olarak beyaz, kesim şekli ... Devamını Oku »

Pırlanta Yusufçuk Kolye

pirlanta-yusufcuk-kolye

Her kadının kendine özgü, kendisini yansıttığını düşündüğü bir takısı mutlaka vardır. Bu bazı kadınlar için yüzük, bazıları için kolye bazıları için ise bileklik gibi takılardır. Altın gibi değerli madenlerden tasarlanan takılar aynı zamanda çeşitli figürler kullanılarak, takı severlerin beğenisine sunulmaktadır. Bu figürler arasında kalp, kelebek, sonsuzluk, yusufçuk gibi pek çok farklı tasarımlar örnek gösterilebilir. Pırlanta yusufçuk kolye; pırlantanın ışıltısı ve ... Devamını Oku »

Pırlanta Figürlü Kolyeler

pirlanta-figurlu-kolyeler

Mücevher dünyasında kolyelerde binlerce tasarıma sahip kolye uçları bulunmaktadır. Kolye uçları altın ve gümüşün yanı sıra pırlanta tasarımlarıyla da büyük ilgi görmektedirler. Özellikle altın ve pırlanta kolye uçları sıkça tercih edilir. Pırlanta kolye uçlarında binlerce figür görmek mümkündür. Hayvan figürlü pırlanta kolye uçları arasında; kedi, kuş, balık, kelebek, baykuş gibi sevimli hayvanları yer alırken bunların dışında; kardan adam, terlik, yonca, ... Devamını Oku »

Yüzük Satın Almak

yuzuk-satin-almak

Yüzük geçmiş yüzyıllarda farklı şekillerde kullanımıyla günümüze değin gelen bir kültür parçası aynı zamanda bir takı aksesuarıdır. Bir rivayete göre; Mısırlılar yetiştirdikleri bitkilerin saplarına yuvarlak daire formu vererek, tarihte ilk yüzüğün kullanımını gerçekleştirdiler. Onlara göre yüzüğe verilen daire formu sonsuzluğu ifade etmektedir. Dolayısıyla sevginin ve bağlılığın sonsuzluğuna inanan bu insanlar yüzüğü de bu inancın bir sembolü olarak kullanmışlardır. Böylece yüzük, ... Devamını Oku »

Pırlanta Yakut Küpe Modelleri

pirlanta-yakut-kupe-modelleri

Küpe; kolye ve yüzük gibi sık kullanılan takı aksesuarların tamamlayıcısıdır. Kadınlar her zaman tercih ettikleri kıyafetler ile uyumlu takı aksesuarları kullanmaktadır. Bu bazen pırlanta tektaş yüzük ve küpe takımı olurken bazen de kolye ve bileklik takımı olmaktadır. Bu yılın trend renkleri arasında kırmızı ve kırmızının tonu ön plandaydı. Kadınlar günlük ve özel hayatta kırmızı renk tasarımlı kıyafetleri ve takıları kullanmaktan ... Devamını Oku »

Pırlanta Zümrüt Yakut Yüzük

pirlanta-zumrut-yakut-yuzuk

Yeryüzünde nadir bulunan değerli taşlar arasında pırlanta(elmas), zümrüt ve yakut takı dünyasındaki tasarımlarıyla göz doldurmaktadır. Pırlantanın ışıltısını, zümrütün yeşilini, yakutun kırmızısını yüzükte, kolyede, küpede ve diğer tüm takı ürünlerinde meydana getirdiği ihtişamı görmemek mümkün değil. Bir de bu üç değerli taşın bir araya geldiği tasarımı düşünürseniz işte o zaman yolunuz pırlanta yakut zümrüt yüzükte kesişir. Her kadının pırlantaya olan ilgisi ve ... Devamını Oku »

Pırlanta Tiyatro Maske Kolyesi

pirlanta-tiyatro-maske-kolyesi

Tiyatro en eski çağlarda ortaya çıkan bir sanat dalıdır. Çok eski medeniyetlerden biri olan Antik Yunan’da ilk kez tiyatro gösterim, M.Ö. 534 yılında yapılmıştır. Zamanla oldukça yaygın hale gelen tiyatro ülkede ki bütün insanlar tarafından ilgi görmüştür. Yapılan tiyatro gösterimleri 10 bin kişi tarafından izlenmektedir. Bu kadar çok insanın sahnede ki oyunu rahat görmesi için oyuncular kabarık elbiseler giyer, boyları ... Devamını Oku »

Pırlantada Karat

pirlantada-karat

Pırlanta; elmasın 57 fasetlik kesilmiş özel halidir. Pırlanta bu özel kesiminin yanı sıra sahip olduğu pek çok özellik ile en değerli taşlardan birisidir. Pırlantanın sahip olduğu karat özelliği ise değerli taşlar kategorisinde bir adım daha öne taşımaktadır. Karat pırlantada ağırlığı eden bir ölçüdür. Elmasın ilk çıkarıldığı yer olarak bilinen Hindistan’da karat değerinin daha çok keçiboynuzu çekirdeğinin esas alınarak yapıldığı söylenen ... Devamını Oku »