Salı , 22 Ocak 2019
Anasayfa » 2014 » Ekim

Aylık Arşiv: Ekim 2014

Kate Middleton Pırlanta Takıları

kate-middleton-pirlanta-takilari

Pırlanta adeta evlilik kurumu ile bağdaştırılmış bir kavramdır. Öyle ki pırlantayla yapılan evlilik teklifleri, düğünde hediye edilen pırlanta takılar bunun en güzel göstergesidir. Düğünde tercih edilecek pırlanta setler her daim daha fazla önem taşırlar. Bu yüzden en özel tasarımlar düğün törenleri için tercih edilir. Dünya tarihinin önemli törenlerinden biri olan İngiltere Prensi William ve Kate Middeleton düğünleridir. Kate Middleton düğün ... Devamını Oku »

Pırlanta Mücevher Tasarımı

pirlanta-mucevher-tasarimi

Pırlantanın kendisi kadar tasarımı da, pırlantayı pırlanta yapan detaydır. Yani bir bakıma pırlantayı olağanca değeriyle ortaya koyan tasarımdır. Çünkü kadınlar pırlantaya baktıklarında ilk gördükleri detay  tasarımıdır, pırlantanın kadınlar üzerindeki ilk etkisi sahip olduğu formdur. Kadınların pırlantaya olan aşkları üzerine yapılan araştırmalara göre; her kadın evlilik yüzüğüne yani pırlanta tektaşa ömrü boyunca bir milyon kez bakabilmektedir. Bu da şunu gösteriyor ki; ... Devamını Oku »

Mavi Pırlanta

mavi-pirlanta

Tüketicilerin değişen satın alma davranışları yaşama dair her alanı etkilemektedir. Kişilerin yaşamlarına dahil ettikleri tasarımlar da haliyle sürekli bir yenilenme içerisindedir. Tasarımlara hayat veren tasarımcılar, kişileri daha özel hissettirmek adına onlar için spesifik ürünlar ortaya koyabilmektedir. Kişileri özel hisstiren bu gibi tasarımların başında takılar gelmektedir. Çünkü takılar kişisel ürünlerin başında gelir. Haliyle kişiye ne kadar özel tasarlanırsa o kadar ilgi ... Devamını Oku »

Pırlanta Kalp Küpe

pirlanta-kalp-küpe

Her pırlanta taşının yüzüğe, küpeye, kolyeye, bilekliğe kattığı ışıltı, parıltı bir başka güzelliktedir.Bu güzelliğin farkında olan her kadın pırlantalı takıları hayatına dahil etmekten büyük bir mutluluk duyar. Pırlanta takılar arasında binlerce tasarıma sahip ürünler bulunmaktadır. Her bir takıda kullanılan pırlanta taş, tasarıma ayrı bir anlam katmaktadır ve bu anlam kendisini ürün isiminde göstermektedir. Misal tektaş yüzükte kullanılan pırlanta; aşkın, sevginin ... Devamını Oku »

2014 Tektaş Pırlanta Modelleri

2014-tektas-modasi

Tektaş pırlanta yüzük mutlu bir evliliğe atılan ilk adım olan evlilik tekliflerinin vazgeçilmez unsurudur. Genelde evlilik teklifi yapan her erkek bu özel anı bir tektaş pırlanta yüzük ile taçlandırır. Tektaş pırlanta sonsuz aşkın, iki insanın birbirine olan derin bağlılığın, mutlu bir evliliğin simgesi olarak kabul edilmiştir. Tektaş yüzüğün tek bir pırlantadan yapılmasının anlamı da buradan gelmektedir. Yüzüğün üzerinde ki bir ... Devamını Oku »

Pırlanta Kalem Tasarımı

pirlanta-kalem

Pırlanta kullanıldığı her tasarımı öyle özelleştirmektedir ki bunu o tasarımların fiyatlarında görmek mümkündür. Pırlantanın bu tasarımlara kattığı değer her zaman kişilerin dikkatini çekmeyi başarmıştır. Bu tasarımlara örnek ünlü İtalyan markasının piyasaya sunmuş olduğu, yaklaşık bir milyon euro değerinde bulunan pırlanta kalemdir. Bir kalemin bu yüksek fiyatla satışa sunulması sizleri şaşırtabilir. Hatta bu kalemin alıcısı olduğunu bilmek daha da ilginç gelebilir. ... Devamını Oku »

Pırlanta Blue Topaz Küpe Modelleri

pirlanta-blue-topaz-küpe-modelleri

Küpeler kulağa takılan aksesuarlardır. Küpeler top, sallantılı, taşlı, taşsız gibi tasarımlarının yanı sıra pırlanta, safir, zümrüt ve daha pek çok değerli taş kullanımıyla takı dünyasında vitrinde yerini almıştır. Küpelerde de farklı kullanımı söz konusudur. Örneğin özel bir davet için şık bir kıyafete tektaş pırlanta küpeler tercih edilirken, iş kıyafetine uygun olarak ise sade tasarımlara sahip küpe modelleri tercih edilir. Pırlanta ... Devamını Oku »

Pırlanta Melek Kolye

pirlanta-melek-kolye

Takı aksesuarında kolye modellerinde pırlanta pek çok figür ile kullanılmaktadır. Bu figürler arasında sonsuzluk, kalp, melek, baykuş, yusufçuk gibi daha birçok figür saymak mümkündür.Bu figürlerin takılarda kullanımı kişilere özel tasarımlar sunmaktadır. Kişiler bu gibi takılar ile kendilerini daha özel hissetmektedirler. Bugünkü yazımızın konusu melek figürlü pırlanta kolyeler, melek yeryüzünde dini bir terim olarak kullanılmaktadır. Fakat melek kavramı her dinde farklı ... Devamını Oku »

Pırlanta Bileklik Modelleri

pirlanta-bileklik

Bileklik aksesuarı kollarda kullanılan bir takı türüdür. Bileklik aksesuarı sık tercih edilen bir takı türüdür. Çünkü kolay kullanımı ve her türlü kıyafete olan uygunluğu onu bir adım daha ön plana çıkarmaktadır. Bileklik aksesuarına dair pek çok tasarım söz konusudur, bu tasarımların başında pırlanta bileklik modelleri gelmektedir. Pırlanta yüzükten kolyeye, küpeden bilekliğe dair mücevherat ürünlerinde en çok kullanılan ve en çok ... Devamını Oku »

Pırlanta Yuvarlak Kesim

yuvarlak-kesim-pirlanta

Mücevheratta tıpkı altın gibi pırlanta taşı da sahip olduğu maddi ve manevi özelliğinden dolayı değer arz eder. Maddi değer pırlantanın yatırım aracı olarak alıcısına sağladığı kardır. Manevi değeri ise daha çok kadınlarla olan bağıdır. Tüm toplumlarda görülen evlilik maneviyatının simgesidir. Evlilik teklifleri ile kadınlara sunulan ve kadınları özel hissettiren bu anlamıyla kıymetlidir. Pırlanta taşı bu değerlerinin yanı sıra sahip olduğu ... Devamını Oku »