Salı , 22 Ocak 2019
Anasayfa » 2014 » Kasım

Aylık Arşiv: Kasım 2014

Pırlanta Gümüş Takılar

pirlanta-gumus-takilar

Takılarda kullanılan değerli metallerden bir diğeri de gümüştür. Gümüş; yüzük,kolye, küpe, bileklik gibi birçok takıda kullanılmaktadır. Gümüş bazen de takılarda pırlanta gibi değerli taşlara eşlik etmektedir. Bu yüzden çevrenizde pırlanta gümüş takılar görebilirsiniz. Gümüş metali, beyaz, parlak ve değerli bir elementtir. Gümüş ışığı çok iyi yansıtan aynı zamanda kolay paslanmayan bir metaldir. Bu yüzden birçok alanda kullanılır. Takı yapımı, süs ... Devamını Oku »

Pırlanta Hakkında Merak Edilenler

pirlanta-hakkinda-merak-edilenler

Pırlanta herkesin çokça duyduğu değerli bir taş olsa da kişilerin hayatına dahil olması genellikle evlilik sürecinde başlamaktadır. Evlilik aşamasında tektaş yüzük ile pırlantayla buluşan kişiler daha sonra da pırlantayı hayatlarına farklı bir takı türü olarak dahil etmekte ve bir ömür boyu kullanmaktadır. Pırlanta hemen hemen her mücevher ürününde kullanılabilmektedir. Pırlantayı yüzükte, kolyede, küpede, bileklikte kısacası birçok mücevherde görebilmekteyiz. Bugün dünyanın ... Devamını Oku »

Yılbaşı Kutlamaları İçin Pırlanta Önerileri

pirlanta-önerileri

Yeni yıl kutlamalarına bakıldığında sayısız seçenek bulunmaktadır. Sokak partileri, ev partileri, otel balo partileri, ailecek yapılan kutlamalar vs. Yılbaşı kutlamalarına bakıldığında kimisi sevgili ile başbaşa romantik yemek yerken, kimisi de ailesi ile kutlama yapmaktadır. Bu yılbaşı için programınız eşiniz veya sevgiliniz ile başbaşa romantik bir yemek yeme ise işte sizlere tüyolar. Bu yemek için nasıl bir kıyafet ve takı tercihi ... Devamını Oku »

Pırlanta Fiyatları

pirlanta-fiyatlari

Pırlanta takılarda kimi zaman aynı modele ve aynı taşa sahip olanlar fiyat olarak farklılık gösterebilmektedir. Aynı model ve taşa sahip olan pırlanta takılarda yaşanan bu gibi fiyat farklılığı alıcıyı tereddüte düşürmektedir ve yanlış anlaşılmasına sebebiyet vermektedir. Pırlanta fiyatlarını belirleyen çeşitli faktörler vardır. Bu faktörler aynı zamanda pırlantanın özelliklerini yansıtan 4C olarak tabir edilendir. Nedir bu 4C? 4C ; Cut (kesim), ... Devamını Oku »

Yıldönüm Hediyesi Pırlanta Kolye

evlilik-yildonumu-hediyesi

Pırlanta kolye modellerinden, pırlanta harf kolye kişilere özel olarak tasarlanan takı aksesuarıdır. Kişilerin baş harflerine özel kolyeler, pırlanta taş ile birleşerek ortaya özel tasarımlar çıkarmaktadır. Kişilere özel tasarımlar özellikle özel günlerde fazla tercih edilmektedir. Doğum günleri ve evlilik yıldönümleri gibi. Çünkü özel günlere sahip kişiler o gün içerisinde aldıkları özel tasarımlı hediyeler ile daha bir mutlu olmaktadırlar. Bu gibi özel ... Devamını Oku »

Pırlanta Alyans Yüzük

pirlanta-alyans-yuzuk

Değerli taş pırlanta ve alyansın birleşiminden doğan; pırlanta alyans yüzük son dönem evlilik tekliflerinin en vazgeçilmez takısıdır. Evlilik aşamalarında takılan her yüzüğün anlamı değişmekle beraber tasarımı da farklılık göstermektedir. Tektaş almak evlilik teklifinin belirtisi iken alyans takmak söz veya nişan evresinde olduğunun göstergesidir. Tektaşlar, alyanslar ve daha birçok takı yıllar geçtikçe yepyeni tasarımlara kavuşmaktadır. Her yılın trendlerine uygun takı tasarımları ... Devamını Oku »

Pırlanta Takı Set

pirlanta-taki-seti-1

Pırlanta kelimesi her ne kadar tektaş yüzüğü çağrıştırsa da aslında geniş bir pırlanta takı ailesine hitap etmektedir. Yani pırlanta sadece tektaş yüzükle değil aynı zamanda kolyesi, küpesi, bilekliği gibi birçok üründe de varlığını göstermektedir. Pırlanta kavramının sadece tektaş yüzükle bağdaştırılması pırlanta takı setleri biraz arka plana atmaktadır. Fakat yine de pırlantaya ilgisi biraz daha fazla olan kadınlar tarafından gerekli değeri ... Devamını Oku »

Pırlanta 5 Taş Yüzük

pirlanta-bes-tas-yuzuk

Yüzük takısı bir süs aksesuarı olmasının dışında aynı zamanda çiftler arasındaki maneviyatın en etkili temsilcisidir. Özellikle evlilik teklifinde sunulan pırlanta yüzük bunun en güzel örneğidir. Kadın ve erkek arasındaki o duygusal bağın tanığı olan pırlanta yüzük, bu özel anlamıyla popülerliğini korumaktadır. Evlilik teklifinde pırlanta tektaş yüzük modelleri tercih edilir. Çiftler; kendi aşklarına ve sevgilerine özel pırlanta tasarımlar da yaptırabilmektedirler. Çünkü aşklarının ... Devamını Oku »

Pırlanta Özel Tasarımlar

pirlanta-ozel-tasarimlar

Özel; anlam itibariyle yalnızca bir kişiye ait olan spesiyal bir durumdur. Özel kelimesi kendisini çeşitli şekillerde kişilerin hayatında göstermektedir. Misal kişiye özel tasarımlar. Kişiler kendilerine özel tasarlanmış ürünleri kullanmayı oldukça fazla severler ve her daim fazlasıyla tercih ederler. Kişiye özel tasarımlar denilince akla pırlanta takılar gelmektedir. Özellikle pırlanta tektaşlar özel tasarımların başında gelir. Kuşkusuz her çiftin aşkı kendine özeldir. Dolayısıyla ... Devamını Oku »

Pırlanta Yüzüğe İsim Yazma

pirlanta-yuzuge-yazi-yazma

Alyans yüzüklere yazılan isim modası şimdilerde pırlanta yüzüklerde yerini aldı. Söz veya nişanda takılan alyans yüzüklere genellikle çiftin isimleri, baş harfleri veya ilişkinin başlangıç tarihi gibi özel anlamlar taşıyan kelimeler yazılır. Günümüzde bu trend pırlanta tasarımlarda da yapılmaktadır. Yüzük içerisine bu gibi özel kelimelerin yazılış sebebi; çiftlerin bir ömür boyu bu gaye ile yaşamak ve bu değerleri yanlarında taşımak istemeleridir. ... Devamını Oku »