Salı , 22 Ocak 2019
Anasayfa » 2014 » Aralık

Aylık Arşiv: Aralık 2014

Pırlanta Önerileri

pirlanta-onerileri

Kadınlar için moda giysi, aksesuar, takı gibi birçok bileşenden oluşmaktadır. Kadınlar tüm bu detayları bir araya getirerek, kendilerine uygun olan modayı yaratırlar. Kadınlar için moda kavramında kıyafet ve takı uyumu daha özel bir detaydır. Çünkü takılar, giysilerin en özel tamamlayıcı aksesuarlarıdır. Bu yüzden her takı türünün kullandığı alanlar vardır. Misal pırlanta takılar… Pırlanta takılar gösterişli tasarımlarının yanı sıra sade ve ... Devamını Oku »

Renkli Pırlanta Kullanımı

renkli-pirlanta-kullanimi

Pırlanta, tektaş kullanımı ile bilinir. Tektaş da herkesin bildiği ve tahmin ettiği üzere yüzükteki tek pırlanta taşıdır. Mücevher dünyasının en değerli taşlarından biri olan pırlanta yepyeni tasarımlar kazandı. Değerli renkli taşlar da pırlantaya eşlik edince ortaya renkli pırlanta tasarımları çıktı. Günümüzde halen pırlantayı sadece tektaşlarda tercih eden sayı oldukça fazladır. Ama bunun yanında zümrüt, yakut, safir, inci gibi değerli taşların ... Devamını Oku »

Yılbaşı Eğlencesine Pırlanta Önerileri

yilbasi-eglencesine-pirlanta-onerileri

Yılbaşı kutlamalarına ayrı bir özenle hazırlanılır. Çünkü yaygın bir inanç haline gelen ‘yeniyıla nasıl başlarsan bütün bir yıl öyle devam eder’ düşüncesi herkesin aklının bir köşesinde yer etmiş durumdadır. Bu yüzden yılbaşı eğlencesinde her şey dört dörtlük olur. Yılbaşı eğlencesini, sevdikleriniz ile beraber herhangi bir davette kutlamayı düşünüyor iseniz nasıl giyinmeli ve hangi pırlanta takıları tercih etmelisiniz. İşte sizlere yılbaşı ... Devamını Oku »

Tiffany Co

tiffany-co-pirlanta-markasi

Dünyaca ünlü pırlanta markalarından biri de Tiffany Co. Hollywood ünlüleri tarafından ödül törenlerinde Tiffany Co takıları sıklıkla tercih edilmektedir. Tiffany&Co markasını tanıyalım; Tiffany Co, 1837 yılında Charles Lewis Tiffany ve Teddy Young tarafından New York’ ta kurulmuştur. İlk zamanlarda sade tektaş tasarımları ile görenleri büyüleyen Tiffany daha sonra tüm mücevher severleri etkisi altına almayı başarmıştır. Tiffany markasının ilk zamanlar için ortaya ... Devamını Oku »

Dünyanın En Büyük 10 Pırlantasına Dair

dunyanin-en-buyuk-10-pirlantasina-dair

Yeryüzünde çıkarılan elmasların her biri birbirinden farklıdır. Her elmas taşı tektir ve benzeri yoktur. Bu yüzden dünyanın en değerli taşıdır. Elmasın işlenmiş hali olan pırlanta da bu özelliği her daim korumaktadır. Mücevheratta yüzük, kolye, küpe, bileklik, broş gibi takılara hayat veren her pırlanta taşı farklıdır ve özeldir. Pırlanta bu ününü dünyanın her yerinde korur. Dünyanın tüm ülkelerinde pırlanta tasarımlar elde ... Devamını Oku »

Dünyanın İlk Pırlanta Yüzüğü

dunyanin-ilk-pirlanta-yuzugu

Pırlanta dünyanın birçok yerinde ilgi ile takip edilen değerli bir taştır. Bu yüzden dünyada ne zaman ki pırlantaya dair yeni bir tasarım vücut bulsa hemen diğer ülkelere kulaktan kulağa yayılır. Pırlantaya dair ortaya konulan tasarımların başında tamamı pırlantadan oluşan pırlanta yüzük modeli gelmektedir. İsviçre’nin ünlü bir mücevher firması tarafından tasarlanan pırlanta 150 karattan oluşmaktadır. Bu pırlanta yüzüğü diğer pırlantalardan ayıran ... Devamını Oku »

Pırlanta Önerileri

pirlanta-onerileri

Yılbaşında farklı farklı kutlama seçenekleri vardır. Kimileri sevdikleri ile beraber evde, kimileri balo eğlecelerinde kimileri ise caddelerde kutlamayı tercih eder. Sizler bu yılbaşında sevdikleriniz ile beraber özel bir yemekte kutlama yapmayı düşünüyor iseniz bu geceye nasıl hazırlanmalısınız? Yeni yıla nasıl girilirse bütün bir yılın öyle geçileceği deyimi herkes tarafından bilinir. Bu yüzden insanlar en özel ve en güzel şekilde yılbaşı ... Devamını Oku »

Pırlanta Markiz Kesim

markiz-kesim-pirlanta

Tektaşlarda kullanılan pırlanta taşının kesim şekli yüzüğe ayrıca özelliyet katmaktadır. Bu yüzden nasıl bir tektaş yüzük tercih edeceğinize sıkı bir karar vermek gerekir. Çünkü tektaş yüzük sık alınan bir takı değildir. Alındığı taktirde uzun süre kullanılabildiği için tektaşı doğru tercih etmek gerekir. Bugünkü yazımızın konusu markiz kesim tektaş yüzük modelleridir. Markiz kesim pırlanta ; carat ağırlığında en büyük görünümü veren ... Devamını Oku »

Pırlanta 5 Taş Yüzüğün Anlamı

pirlanta-bes-tas-yuzugun-anlami

Aşk yeryüzündeki en özel duygulardan biridir. Aşkın bu özel hali soyut olarak kendisini sevinç, mutluluk gibi duygularda gösterirken, somut olarak ise pırlanta yüzüklerde kendisini göstermektedir. Aşkın bu değerli anlamını yansıtan pırlantalar da haliyle özel olmaktadırlar. Aşk; kadın ve erkek arasında yaşanan, paylaşılan en özel, en mahrem, en değerli duygulardır. Kadın ve erkek arasında cereyan eden bu özel duygu kuşkusuz bir ... Devamını Oku »

Pırlantanın İnciyle Dansı

pirlantanin-inciyle-dansi

Geçmişten günümüze değin değişmeyen unsurların başında kadınların takıya olan zaafları gelmektedir. Kadınlar hayatın her alanında; işte, evde, misafirlikte, özel davetlerde, düğünlerde, özel günlerde takı takmadan kendilerini hep eksik hissederler. Bu yüzden kadınlar için takı takmak en ama en vazgeçilmez unsurdur. Altın, gümüş, pırlanta kullanılarak yapılan takılar hemen hemen her yaştaki hanımların ilgi odağı haline gelmiştir. Takı tasarımında sayısız değerli ve ... Devamını Oku »