Salı , 22 Ocak 2019
Anasayfa » 2015 » Ocak

Aylık Arşiv: Ocak 2015

ABD’de Pırlanta Kullanım Özellikleri

ABD'de-pirlanta-kullanim-ozellikleri

Tıpkı diğer sektörlerde olduğu gibi mücevherat dünyasında da ülkeden ülkeye değişiklik gösterir. Türkiye’de pırlanta farklı bir şekilde hayat bulurken bu durum ABD’de değişiklik gösterir. ABD’de yuvarlak, doğal renkli, beyaz ve sarı pırlanta takılar tercih edilmektedir. Çünkü bu pırlantaların prestijli oldukları, sonsuzluğu ve romantizmi temsil ettiği inancını yaygındır. ABD’de pırlantadan sonra en çok tercih edilen değerli taşlar arasında sırasıyla zümrüt, yakut, safir ... Devamını Oku »

Pırlanta Takılar Nasıl Kullanılır

pirlanta-takilar-nasil-kullanilir-

Pırlanta artık tektaşa kattığı özel anlamının dışında, günlük hayatta fazlasıyla kullanılan moda akımı haline geldi. Yani bir zamanlar için kadınlar pırlantayla evlilik sürecinde tanışırken, günümüzde artık hayatın vazgeçilmez bir parçası oldu. Pırlantaya ilgi bu kadar fazla olunca onu hayatın her karesinde görmeye başladık. Pırlanta takıların günlük hayatımıza dahil olmasına birkaç örnek : Uzun pırlanta küpeler  Uzun pırlanta küpe modellerinin boyun ... Devamını Oku »

Salyangoz Üzerinde 9 Milyon Euroluk Pırlanta

salyangoz-uzerinde-9-milyon-euroluk-pirlanta

Değerli taş pırlanta bazen dahil olduğu tasarımlara büyük maddi değer katmaktadır. Öyle ki bu maddi değer o tasarımı manevi olarak da dünyanın en özgün pırlanta tasarımı yapabilmektedir. Pırlantanın gerek fiyatıyla gerekse de tasarımıyla ortaya koyduğu bu özel modeller çoğu zaman için çeşitli törenlerle sergilenir. Bunlardan bir tanesi de ünlü giyim markası Louis Vuitton LVMH tarafından ortaya konulan pırlantadır. Dünyanın en ... Devamını Oku »

Özel Günlere Pırlanta Önerileri

ozel-gunlere-pirlanta-onerileri-0

Evlilik teklifi, söz, nişan, evlilik, doğum günü, yıl dönümü, sevgililer günü gibi hayatımızdaki her özel günün bir pırlanta hediyesi vardır. Pırlanta sahip olduğu tasarım çeşitliliği sayesinde her özel güne özel ürün sunabilmektedir. Hangi özel güne hangi pırlanta hediyesi uygun olur işte sizlere pırlanta önerileri; Evlilik Teklifi  Evliliğe doğru ilk adımın atıldığı bu özel an kesinlikle  pırlanta tektaş ile taçlandırılmalıdır. Pırlanta ... Devamını Oku »

Pırlanta Tria Kolye

pirlanta-tria-kolye

Sevgililer günü ile iç içe geçmiş bir takım kavramlar vardır. Bunlar; hediye, hediye sepeti, çikolata, çiçek, parfüm, takı, yüzük ve tabi ki pırlanta takılar. Sevgililer günü ile bütünleşen bu kavramlardan en öne çıkanı ise pırlanta takı hediyesidir. Bu özel günde pırlanta hediyesi her şeyin üzerinde tutulur ve yıllardır bir gelenek haline gelen pırlanta hediyesi alınır. Pırlanta hediyesinde genellikle yüzük tercih ... Devamını Oku »

2000 Pırlantalı Çanta

2000 Pırlantalı Çanta

Pırlanta dünyası daha çok kadınlara hitap ettiği için, kadınlara ait aksesuarlarda da sık kullanılır. Pırlanta ayakkabı, pırlanta saat gibi. Bu tasarımlardan bir örnek de üzerinde yaklaşık olarak 2000 adet pırlanta barındırdığı söylenen çanta tasarımı gelmektedir. Kadınlar için her bir aksesuarın hayati değeri vardır. Bu aksesuarlar ayakkabıdan çantaya, takıdan kozmetiğe kadar her alanı kapsamaktadır. Kadınlar için kullanımı bu kadar değerli olan ... Devamını Oku »

Pırlanta Melek Kanadı Yüzük

pirlanta-melek-kanadi-yuzuk

Yıllara göre meydana gelen moda trendler belli bir zaman daha etkisini sürdürmektedir. Hatta bazen yıllar sonra belli bir dönemin modası hayatın tüm alanına etki etmektedir. Bu trendler takı dünyasının yanı sıra kendisini her yerde gösterir. 2014 yılında figürlü ve gösterişli yüzük kullanımı pek  yaygındı.Bu yaygınlık 2015 yılında da etkisini sürdürecek. Pırlanta melek kanadı yüzük tasarımları figürlü modellerdan birisidir. Pırlanta melek ... Devamını Oku »

Pırlanta Melek Kanadı Kolye

pirlanta-melek-kanadi-kolye

Mücevher tasarımcıları çevresinde yer alan her figürden ilham alırlar. Bu bazen matematik dünyasının sonsuzluğu olurken bazen canlılar dünyasında çiçek ve melek olabilmektedir. Bugünkü yazımızın konusunu pırlanta melek kolye oluşturmaktadır. Melek ve melek kanatları figürü takı tasarımlarında özellikle en kullanışlısı olan kolyelerde çok kullanılır. Çift kanatlı melek kolyeler, tek kanatlı melek kolyeler, melek figürünün tamamının kullanıldığı sayısız tasarım vardır. Melek kolyeler;gümüş ... Devamını Oku »

Pırlanta Vintage Modeller

Pırlanta dünyasında yeni tasarımların yanı sıra geçmişin izleri taşıyan modellerden de günümüzde fazlaca bahsedilmektedir. Bu modeller vintage pırlanta olarak ifade edilmektedir. Vintage bir moda kavramı olarak belli dönemlere ait özel parça ve koleksiyon tanımları için kullanılır. Yani modada belli bir döneme damga vurmuş temaların vintage olarak ifade edilmesidir. Vintage kavramı modanın yanı sıra mücevheratta da kullanılmaktadır. Vintage kıyafetlerin yeniden sokaklarda ... Devamını Oku »

Pırlanta Erkek Yüzük Modelleri

Pırlanta Erkek Yüzük Modelleri

Dünyada pırlanta kavramı kadınlar ile ünlüdür. Dünyanın neresine giderseniz gidin, pırlanta dediğiniz taktirde akla ilk gelecek simgelerden birisi kadındır. Pırlanta her ne kadar kadınlar ile ünlü olsa da erkekler için tasarımları da mevcuttur. Pırlanta erkek yüzük modelleri gibi. Pırlantanın kadınlar ile bu kadar popüler olmasının sebebi tabi ki kadınların dünyasına daha çok hitap etmesiyle ilgilidir. Fakat artık günümüz erkekleri içinde ... Devamını Oku »