Salı , 22 Ocak 2019
Anasayfa » 2015 » Mart

Aylık Arşiv: Mart 2015

Pırlanta Renkli Küpe

pirlanta-renkli-kupe-4

Takı aksesuarlarımız aynı zamanda bizleri yansıtan birer obje oldukları için satın alırken dikkat ederiz. Takının modeline, rengine, figürüne bizleri yansıttığını düşündüğümüz her detaya dikkat ederek satın alırız. Söz konusu pırlanta takılar olunca bu alışverişe ayrıca özen gösteririz. Çünkü pırlanta takılar uzun süre kullanılan aksesuarlardır. Pırlantada renk kullanımı risk taşısa da yine de onları tercih etmekten kendimizi alıkoyamıyoruz. Renkli pırlanta küpe ... Devamını Oku »

Evlilik Teklifine Pırlanta Tektaş ve Tamtur Yüzük Önerisi

evlilik-teklifine-pirlanta-tektas-ve-tamtur-yuzuk-onerisi

Evlilik teklifi için gerekli tüm hazırlıklarınız tamam ise ve teklif için nasıl bir pırlanta tektaş yüzük almanız gerektiği konusunda bir fikriniz yok ise sizlere önerimiz var. Yüzük alışverişini bir adım daha ileriye taşıyabilirsiniz. Peki bunu nasıl yapabilirsiniz; Evlilik teklifi sonrası söz veya nişanda alyanslar takılır. Alyans yüzüklerde artık kadınların tercihleri pırlanta tamturlara yönelmiş durumdadır. Bu yüzden erkeklere önerimiz tektaşı alırken ... Devamını Oku »

Mary Kate Olsen Pırlanta Nişan Yüzük

mary-kate-olsen-pirlanta-nisan-yuzuk

Mary Kate Olsen pırlanta safir nişan yüzüğü herkesin ilgi odağı haline geldi. Olivier Sarkozy tarafından Olsen’a hediye edilen yüzük Cartier imzası taşımaktadır. Vintage tasarım olarak değerlendirilen pırlanta safir yüzük; 4 karat pırlanta ve etrafını saran 16 adet değerli taş safirden oluşmaktadır. Yüzüğün fiyatı ise yaklaşık olarak 81 bin dolar olduğu söylenmektedir. Sosyal medyada tüm kadınların büyük ilgisini toplayan nişan yüzüğü ... Devamını Oku »

Pırlanta Vodka

pirlanta-vodka

Pırlantanın lüks yaşamla olan bağlantısı, onu lükse dair birçok alanda kullanımını da beraberinde getirmektedir. Pırlanta lüks tasarımlara ; pırlanta saatler, pırlanta emzik, pırlanta telefon ve daha niceleri örnek gösterilebilir. Bunlardan biri de şişe tasarımında pırlantanın lükslüğünü alıcısına sunan Diva Votka’dır. Diva vodka, İrdanda’da üretilen bir markadır. Diva’nın rakiplerinden farkı şişelerinin tasarımında yatmaktadır. Bu vodkanın şişeleri başta pırlanta, swarovski olmak üzere ... Devamını Oku »

Pırlanta Gerdanlık Modeller

pirlanta-gerdanlik-modeller-1

Gerdanlık takısı değerli taş pırlantadan oluşan modellerdir. Gerdanlıklar geniş modelleri ile çok bilinirler. Bu yüzden gösterişli takılar olarak sınıflandırılır. Pırlanta gerdanlıkların geniş ve gösterişli modelleri olduğu gibi zarif ve ince modelleri de vardır. Pırlanta gerdanlıklar çoğu zaman için gelin adayları tarafından düğün takısı olarak tercih edilir. Kimi gelin adayları oldukça gösterişli modeller tercih ederken, kimi gelin adayları da sade zarif ... Devamını Oku »

Trend Pırlanta Yüzük Modeller

trend-pirlanta-yuzuk-modelleri-1

Trend etkili olduğu alana göre ”eğilimi” ifade eder. Örneğin giyim dünyasında trend denildiği zaman eğilim gösterilen renklerin ve elbise kullanımlarını ifade eder. Pırlanta dünyasında ”trend pırlantalar” denildiği vakit ise öne çıkan, çok fazla tercih edilen pırlanta modellerini ifade eder. 2015 yılı için trend pırlanta yüzük modelleri neler olabilir, kadınlar en çok hangi trend pırlantaları yüzükleri tercih etmektedir? Trend pırlanta yüzüklerde ... Devamını Oku »

Gerçek Pırlantada Neden Leke ve İz Vardır

gercek-pirlantada-neden-leke-ve-iz-vardir

Elmasın elde edilişi ve işlenerek pırlantaya dönüştürülmesi bir takım basamaklardan geçer. Elde edilen pırlanta mücevher takılarda yerini alarak, mücevher severlere sunulur. Alıcılar pırlanta takı satın alırken, pırlantanın berraklığını, rengini ve karat gibi özelliklerini göz önünde değerlendirir. Pırlanta satın alırken lekeli olup olmayışı veya çeşitli izler taşıması alıcıları yanlış düşüncelere sevk edebilmektedir. Peki pırlantadaki lekeler ve izler neyin belirtisidir? Elmas doğadan ... Devamını Oku »

Çiçek Pırlantalar

cicek-pirlantalar-2

Takı ve moda tasarımcıları kendilerini besleyen ve kendilerinde bir takım duygular uyandıran herşeyden ilham alırlar. Bu bazen doğadan bir çiçek figürü olurken bazende kültürel bir simge olabilmektedir. Tıpkı çiçek pırlanta mücevher tasarımları gibi. Pırlanta çiçek mücevher tasarımlarında çiçek figürü kolye, yüzük ve küpe gibi takı türlerinde kullanılır. Çiçek figürü tasarıma göre büyük veya küçük olabilmektedir. Pırlantaya eşlik eden diğer değerli ... Devamını Oku »

Pırlanta Emzik

Emziğe pırlanta işlendi, fiyatı 22 bin lira oldu

Pırlanta kullanıldığı tasarımlarda aslında insanlara lüksü yaşatmaktadır. Çünkü sıradan nesnelerin tasarımına dahil olan pırlanta bir an için bu tasarımları benzersiz ve özel kılmaktadır. Bu değeri bir zamanlar için sadece kadınlar yaşarken artık, erkekler ve bebekler dahi yaşamaktadır. Kadınlar tektaşlarda, erkekler pırlanta tasarım erkek aksesuarlarında ve bebeklerde emzikte pırlantayla tanıştı. Artık değerli taş pırlantayı bebekler de emziklerinde merhaba diyecek. Pırlanta daha ... Devamını Oku »

2015 Pırlanta Küpe Modası

2015-pirlanta-kupe-modasi-1

Kadınların özellikle günlük hayatta pırlanta kullanımı en fazla küpe tercihlerinde ortaya çıkmaktadır. 2015 pırlanta küpe modasında ise yeni yeni trendler kadınları beklemektedir.İşte 2015 pırlanta kullanımına dair öne çıkması düşünülen pırlanta küpe modelleri; Son zamanlarda gösterişli, zincirli ve kulakta sadece bir değil birden fazla farklı küpe modeli kullanımı popüler oldu. 2015 in yazında ear cuff pırlanta, inci, zirkon küpe kullanımı daha ... Devamını Oku »