Salı , 22 Ocak 2019
Anasayfa » 2015 » Nisan

Aylık Arşiv: Nisan 2015

Bir Elbiseye Bir Pırlanta Kolye Nasıl Olur

bir-elbiseye-bir-pirlanta-kolye-nasil-olur-1

Renklerin canlılığını, parlaklığını, içimizi ısıtan duyguları ifade etmede üstün başarıları olduğunu söyleyebiliriz. Öyle ki gün içerisinde herhangi bir karede gördüğümüz renk bize bir anda bambaşka duygular ve hissiyatlar uyandırabilmektedir. Dolaysıyla duygularımıza bu kadar iyi gelen renklerin insan hayatında kullanımı da yaygınlık kazanıyor. Söz konusu duygu olunca pırlantayı burada es geçmemek gerekir. Çünkü pırlanta tüm dünyada aşk duygusunun en büyük temsilcisidir. ... Devamını Oku »

Pırlantanın Çocuklar İçin Takı Modelleri

pirlantanin-cocuklar-icin-taki-modelleri-1

Pırlanta tasarımlarıyla her kesimden insana seslenebildiği gibi her yaş grubuna özel tasarımlar ile de hitap edebilmektedir. Yaş grubu içerisinde çocuk ve gençlere özel ne gibi pırlanta tasarımlar bulunmaktadır, pırlantanın çocuk dünyası nasıl şekillenmektedir? Pırlantanın gençlere ve çocuklara hitap eden tasarımlarında daha çok bu yaş grubunun dikkatini çeken figür kullanımından çıkan modeller vardır. Örneğin kedi,köpek,balık figürlü pırlanta kolyeler, melek, kalp figürlü ... Devamını Oku »

Pırlanta Minik Takılar

pirlanta-minik-takilar-1

Pırlantayı tektaşla tanımaya başladığımız andan itibaren, pırlantanın gözümüzde ve zihnimizde hep büyük canlanması hangi nedenden kaynaklanır bunu yanıtını bilen kimseler yoktur. Öyle ki tektaştaki pırlantanın büyük olmasına erkekler dahi fazla önem verir. Çünkü pırlantanın büyüklüğü, temsil ettiği aşkın büyüklüğüyle eş değerdir. Fakat bu sizleri bütçeniz el vermediği halde büyük pırlanta tektaş yüzükleri almaya sevk etmesin ve sizlere maddi açıdan zorluklar ... Devamını Oku »

Çok Taşlı Pırlanta Kullanımı Riskli Midir

cok-tasli-pirlanta-kullanimi-riskli-midir-1

Bakım kelimesi genel anlamda insanlar için kullanılır. Fakat çevremize baktığımız zaman aslında bakımın nesneler, aksesuarlar, kıyafetler ve hayatımıza dahil ettiğimiz her şey için geçerli olduğunu görebilmekteyiz. Ve kadınlar için mücevher takılar ayrıca bir önem arz ettiğinden dolayı bakımın özellikle pırlantalar için ne kadar gerekli olduğu ortadır. Pırlanta takılar de belli zaman aralıklarında bakım isterler. Özellikle çok taşlı pırlanta takılar bunların ... Devamını Oku »

Pırlanta Tamtur Seçiminde Püf Noktalar

pirlanta-tamtur-seciminde-puf-noktalar-1

Her pırlanta yüzüğün farklı bir tasarımı, farklı bir hikayesi ve farklı bir adı vardır. Bu yüzden her pırlanta yüzüğün kullanış amacı da kimi zaman için farklılık gösterebilmektedir. Örneğin tektaş; evlilik teklifinin simgesini taşırken, pırlanta tamturlar ise söz/nişan yüzükleri olarak bu görevi üstlenirler. Pırlanta tamtur ve tektaşın birlikte kullanımı giderek artış gösteren bir durumdur. Peki tektaşa eşlik edecek tamtur seçiminde nelere ... Devamını Oku »

Dünyada Pırlantanın Önemi

dunyada-pirlantanin-onemi

Tüm dünyada değişen koşullar beraberin bir takım eğilimleri getirir. Bu eğilimlerden bir tanesi de pırlanta dünyasında yaşanan yükseliştir. Bu konuda yapılan araştırmalara göre; pırlanta, lüks yaşantının başrol oyuncusu olarak tüm dünyada etkiliğini sürdürmeye devam edecek. Dünya mücevheratında altın madeninin ve pırlanta taşının değeri her zaman tahtını korumaya devam etmektedir. Fakat bu noktada pırlanta, altından bir adım öne çıkmaktadır. Bunun nedeni ... Devamını Oku »

Organik Pırlanta

organik-pirlanta-1

Pırlanta dünyasına yepyeni bir tanım daha girdi. Bu tanım organik pırlanta olarak ifade edilmektedir. Organik pırlanta; Laboratuarlarda üretilen ve kaliteleri sertifikalanmış pırlantalar için kullanılan tanımdır. Herkesin bildiği gibi pırlantanın oluşum hikayesi oldukça uzun bir zaman dilimini kapsar.Bu oluşum hikayesi karbon atomlarının yüz milyonlarca yıl boyunca basınç ve sıcaklıktan etkilenerek aldıkları şekil dahilinde ortaya çıkar.Daha sonra elmas olarak nitelendirilen bu oluşum ... Devamını Oku »

Pırlanta Trend Kolyeler

pirlanta-trend-kolyeler

Takı aksesuarı kullanımında çeşitlenen modeller ve tasarımlar yıldan yıla değişiklilik gösterir. Bu değişim takıda trendi de beraberinde getirir. Bu trendlerden bir tanesi de pırlanta kolyelerde görmekteyiz. Trend pırlanta kolye modellerine göz attığımızda; kullanılan figürler, detaylar, hareketler pırlanta takıların kullanımını yaygınlaştırmaktadır.Kelebek, kalp,yıldız, anne-bebek, sonsuzluk, nazar göz,kedi, vav, yusufçuk,çiçek,hayat ağacı, melek, yonca gibi daha birçok sayısız figürün pırlanta kolyelerde kullanımı giderek yaygınlık kazanıyor. ... Devamını Oku »

Ünlü Aşkın Pırlanta Yüzüğü Satıldı

unlu-askin-pirlanta-yuzugu-satildi

Pırlanta sembole ettiği her aşkı özel ve değerli kılarken kimi zaman içinde ünlü aşkların temsilcisi olarak karşımıza çıkar. Böylece pırlantanın ünü ve değeri daha bir paha biçilemez olabilmektedir. Pırlantanın tanıklık ettiği ünlü aşklardan bir tanesi de Napolyon-Josephine beraberliğidir. Tarihte derin izler bırakan bu aşkın kahramanları, onlar kadar nişan yüzüklerini de popüler yapmıştır. Napolyon 1796 yılında nişanlısı Josephine hediye ettiği altın ... Devamını Oku »