Salı , 22 Ocak 2019
Anasayfa » 2016 » Şubat

Aylık Arşiv: Şubat 2016

Evliliğe Adım Atarken Tatlı Bir Telaş; Nişan Bohçası

nisan3

Nişan bohçası evliliğe giden süreçte hemen her yörede uygulanan bir gelenektir. Türk adetlerine göre olmazsa olmazlardandır. İki insanın hayatlarını birbirlerine adadıklarının ilk işareti olan “söz kesme” töreninden sonra nişan gerçekleştirilir. Tatlı telaşlardan olan nişan bohçası hazırlığı, kız ve erkek tarafının hediyeleşmesidir. Nişan bohçası adetler çerçevesinde belirleniyor. Genellikle erkek tarafı da kız tarafı da nişan bohçası hazırlayıp hediyelerini sunar. Kız tarafına ... Devamını Oku »

Ünlülerin Pırlanta Tutkusu

beyonce

  Pırlanta, her dönemde ihtişamın simgesi olarak kadınların en beğendiği mücevherlerden biridir. Işıltısı ve doğal görünümü ile vazgeçilmez hale gelen pırlantalar, ünlülerin de en sevdiği mücevherler arasında. Amerikalı ünlü şarkıcı Beyonce pırlanta takılar ile davetlerde öne çıkan isimlerden biri oluyor. Hanımlara ayrı bir göz alıcılık katan pırlantalar dünya starı Beyonce’un da vazgeçilmezlerinden. Grammy Ödülleri Gecesi’ne pırlanta yüzükleri ile damgasını vuran ... Devamını Oku »

2016 Pırlanta Modası

renklipirlanta

Moda her sene adeta değişim rüzgarlarının etkisinde kalmakta, takı ve aksesuarlarda da bu etki görülmektedir. 2016 pırlanta modası klasik modeller kadar sıra dışı tasarımlarla dopdolu! Birbirinden şık ve göz alıcı modeller, şimdiden hanımların beğenisini toplamaya başladı. Tektaş pırlanta modellerinin hakimiyetini koruduğu pırlanta modasında, renkli pırlantalar dikkat çekmekte. Pırlanta yüzük seçiminde tektaş pırlanta yüzük ve tamtur modeller yine gözde konumunda. Özellikle ... Devamını Oku »

Pırlanta Bileklik Modelleri

sonsuzlukbileklik

Pırlanta bileklikler kadınların bileklerini süsleyen takılardır. Şıklık ve zarafetin yansıması olan pırlanta bileklikler, farklı tasarımlarıyla 2016 yılında yine çok tercih ediliyor. 2016 pırlanta bileklik modası farklı modellerle kadınların vazgeçemediği ürünleri barındırıyor. 2016 pırlanta bileklik modelleri kalp, sonsuzluk, anahtar, yusufçuk ve kar tanesi motifleriyle zenginleştirilmiş durumda. Suyolu pırlanta bileklik modeli de yine klasik olma özelliğiyle zamanın eskitemediği bir tasarım olarak vitrinlerdeki ... Devamını Oku »

Modern Pırlanta Küpeler

kupesonsuzluk

Günümüzde özellikle iş yaşamında modern tarzın öne çıkması, aksesuarların da modernizmin esintisine kapılmasını sağlıyor. Hanımların kulaklarını süsleyen pırlanta küpeler, modernizmin asaletle buluşmasını çağrıştırıyor. Pırlantanın ışıl ışıl yapısı ile sevilen modellerin buluşması sonucunda her kıyafetle uyumlu olarak kullanılacak küpe modellerini bulmak mümkün. Özellikle kalp modellerinin öne çıkması kadar yıldız ve oval formları da pırlanta küpe seçenekleri arasında dikkati çekmektedir. Beyaz ya ... Devamını Oku »

Hiç Geçmeyen Moda: Pırlanta

3

Pırlanta, geçmişten günümüze değin en değerli mücevherlerden biri olarak görülmektedir. Pırlanta, kadınların en çok sevdiği mücevherlerin başında gelmekte. Tektaş, beştaş ya da tamtur yüzükler kadınların adeta hayellerini süslemektedir. Ancak günümüzde sadece yüzükler değil kolye, küpe ve bilezikler de pırlanta ile bezenmiş durumda. Pırlantanın her zaman en beğenilen mücevherlerden biri olması her dönem en trend takılar arasında yer almasını sağlıyor. Kısacası ... Devamını Oku »

Pırlanta Bakımı

diamond

Pırlantalar, kimi zaman aşkını evlilik ile taçlandırarak ölümsüzleştirmek isteyenlerin kimi zamansa kendisini şımartmak isteyenlerin ilgi gösterdiği değerli bir mücevherdir. Pırlanta, ender bulunan yapısı dolayısıyla dikkatli ve özenli şekilde muhafaza edilmelidir. Temiz bir pırlanta daima ışığı çok daha güzel yansıttığından, pırlantanızın bakımına her zaman dikkat etmeniz yararlı olacaktır. Özellikle hanımların hem iş yaşamında hem de evde çok yoğun olmaları, pırlanta mücevherlerin ... Devamını Oku »