Salı , 22 Ocak 2019
Anasayfa » 2016 » Mart

Aylık Arşiv: Mart 2016

Pırlanta Yusufçuk Kolye

yusufcuk

Yusufçuk modelli kolyeler, son yıllarda hemen her kadının boynunu süsleyen takılardan biridir. Zarif görünümü ve doğayı çağrıştıran yapısı nedeniyle çok revaçta olan bu tasarım, pırlanta ile bezeli hale getirildiğinde eşsiz bir görünüm sunmaktadır. Pırlanta yusufçuk kolye altın ya da gümüşten üretilmekle birlikte, genellikle topaz ya da ametist gibi doğal taşlarla da canlılık kazandırılmaktadır. Yusufçuk kolyenin taşıdığı anlam da aslında çok ... Devamını Oku »

Pırlanta Seçerken Dikkat Edilecekler

pirlanta

Hanımların belki de en çok sevdikleri hediyelerden biri olan pırlanta mücevherleri alırken karar verme aşaması bazen oldukça yorucudur. Kaç karat olmalı, kesimi ve parlaklığı nasıl olmalı diye birçok soru sorulur. Ayrıca bu ürün gerçek bir pırlanta mı diye düşünülür. Pırlanta uzmanlarının açıkladığı görüşlere yer verdiğimiz bu yazı sizlere ışık tutacaktır. Elmasın işlenmesi ile hayat bulmakta olan pırlanta sayesinde yüzük, küpe, ... Devamını Oku »

Pırlanta Halhal

halhal

Halhal, geçmişten günümüze değin hanımların en sevdikleri takılardan biri olarak ayak bileklerini süslemektedir. Geçtiğimiz dönemlerde daha fantezi bir tasarım anlayışıyla üretilen halhallar günümüzde daha modernize edilmiş ve pırlantalarla bezenmiş durumda. Halhal modelleri arasında gözde konuma yerleşeceğe benzeyen pırlanta halhal modelleriyle ilgili ayrıntıları yazımızda sizlerle paylaştık. Özellikle ilkbahar ve yaz ayları geldiğinde etek, elbise ve kapri pantolon tercihlerinin artmasıyla birlikte kadınların ... Devamını Oku »

Pırlanta Kalp Kolye

beyazkalp

Duygunun ve aşkın simgesi ne diye sorulsa hemen hepimiz kalp motifi deriz. Kalp modeli taşıdığı anlam ile dikkati çekerken, hoş görüntüsüyle de kolyelerin vazgeçilmez figürlerindendir. Pırlanta kalp kolye sevdiğinize verdiğiniz değerin göstergesi gibi. Pırlantanın doğadan gelen parlaklığı kalp modeli ile birlikte çok şık bir altın kolyeyi oluşturuyor. Kadınların belki de yüzyıllardır vazgeçemediği kolyeler kalp motifi ile daha da göz dolduruyor. ... Devamını Oku »

Pırlanta Beştaş Yüzük

bestas

Pırlanta beştaş yüzük modelleri bu yıl da hediye ararken ilk sıralarda tercih edilen takılardan oluyor. 5 adet taşın yüzüğün üst kısmına özenle yerleştirilmesi ile hazırlanan bu model, yıllardır klasikleşmiş özel bir mücevherdir. Beştaş pırlanta yüzük modelleri sarı altın veya beyaz altın olarak dikkatleri çekiyor. Kişisel tercihlere göre alınabilecek pırlanta beştaş yüzükler, alyansın yanına takıldığında çok hoş bir görünüm sunuyor. Evlilik ... Devamını Oku »

Fatma Ana Eli Kolye

fatmana

Fatma Ana Eli, son yıllarda giyimden dekorasyona takıdan endüstriyel tasarıma kadar hemen her alanda hayatımıza girmiş manevi bir semboldür. Son derece değerli bir simge olan Fatma Ana Eli’nin taşıdığı manevi anlam günümüzde herkes tarafından kabul görüyor. İşte tam da bu manevi yönü ağır basan özellikleri dolayısıyla Fatma Ana Eli hayatımızda büyük yer edinmiştir. Öncelikle Fatma Ana Eli simgesinin neden bu ... Devamını Oku »