Pazartesi , 17 Aralık 2018
Anasayfa » Pırlanta » Hangi Kesim Pırlantayı Satın Almalıyım?
Safir Yüzük

Hangi Kesim Pırlantayı Satın Almalıyım?

Çok İyi Kesim

“Çok İyi” diye derecelendirilen pırlantalar, taşa giren ışığın çoğunu yansıtır. Bu pırlantalarda genellikle daha büyük olsunlar diye parlaklıklarından bir parça feragat iyi kesim pirlanta 300x246 Hangi Kesim Pırlantayı Satın Almalıyım?edilir. Uygun maliyetli bir seçenek olmakla beraber bazı alıcıların görüntüsü açısından tercih ettikleri ölçünün dışında kalmaya başlayabilir. Bu pırlantalar elmas kesimlerinin en popüler yüzde 25′ini temsil etmektedir.

İyi Kesim

Bu kategori, elmas kesimlerinin yüzde 35′inin oluşturmaktadır. Kaliteli kesimler olmakla birlikte önemli miktarda parlaklık kaybı olacaktır. Bununla birlikte kendilerinden üst derecedeki pırlantalardan çok daha ucuzdurlar. Işık külahın öteki tarafından kaçarak kıvılcım ve parlaklığın kaybolmasına yol açar.

Vasat-Kötü Kesim

Bunlar, yeterli miktarda ışığı yansıtamayan pırlantalardır. Çoğu kez bunlar İyi Kesimin minimum standartlarını yakalayamayacak kadar derin veya sığ kesimlidirler. Bu pırlantalar genellikle indirimli satış yapan ve promosyonlu kuyumcularda bulunur.

Pirlantaci.org Uzmanlarının Tavsiyesi:

4C içinde bir pırlantanın kesimi bütün görüntüsünde en önemli etkendir. Kesim, 4C içinde insan elinin hassasiyetine kalan tek C olması nedeniyle ayrıca da Pırlatanızın değeriyle ilişkisi en yakın olanıdır. Alım bütçenizi belirledikten sonra, uygun kesimi belirleyerek işe koyulabilirsiniz. Olabilecek en parlak kesimli pırlantayı seçerek diğer 4C’nin derecelerini, taşın güzellik ve kalitesinden ödün vermeden bütçenize göre istediğiniz gibi ayarlayın.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*


yedi × = 21

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>