Salı , 22 Ocak 2019
Anasayfa » Pırlanta » İnternetten Pırlanta Almak
Safir Yüzük

İnternetten Pırlanta Almak

online 150x150 İnternetten Pırlanta Almak

Böyle değerli bir ürünü internetten satın almak bir çoğumuzun aklında soru işaretleri yaratıyordur elbette. Bizim tavsiyelerimiz ise hem sizi biraz rahatlatacak hem de doğru pırlanta alımını yapmanızı sağlayacaktır.

Sırayla gidersek;

Müstakbel gelin hanımefendinin yakın arkadaşlarına, ailesinden tanıdıklarınıza çaktırmadan veya sır saklayabiliyorlarsa direk sorarak işe başlayın, en azından aklınızda bir fikir olsun. Öyle pat diye almayın, beğenmeyip beğendim derse içinizde kalır bizden söylemesi.,

Farklı markaların internet sitelerini gezin, vaktiniz varsa mağazalarına gidin. Farklı karatlarda, renklerde ve modellerde pırlanta tek taş yüzükler bakın. Mağazalara gitmenizi özellikle tavsiye ederiz ki internetten alım yapacaksanız ürünlerin ebatları ve boyutları hakkında bilginiz olsun.

Bütçenizi belirleyin ve bu bütçe doğrultusunda berraklık, renk ve karat özelliklerine göre internet sitelerinde arama yapın.

İnternet sitelerinin müşteri yorumlarını inceleyin. Facebook ve Twitter sayfalarını kontrol edin. Şikayeti olan var mı memnun kalmayan var mı diye ufak bir araştırma yapın.

Çevrenizde belirli sitelerden alışveriş yapmış olanlar olabilir, onlara danışın.

Satın alma işlemini gerçekleşmek istediğiniz sitelerin İade ve Değişim şartlarına göz gezdirin. Sözleşmeleri kontrol edin. Sizin aleyhinize olabilecek durumları karşılaştırın ve inceleyin.

Pırlantada en önemli orjinallik garantilerinden bir tanesi sertifikadır. Ürün ile birlikte sertifika gelip gelmediğini mutlaka öğrenin. Burada genellikle 1 karat ve altı yüzüklerde firma kendi garanti sertikasını gönderir, 1 karattan büyüklerde ise Uluslar arası sertifikalar size gönderilmelidir.

Son yasa ile birlikte taksit maalesef bu ürünlerde engellendi. Fakat farklı çözüm üreten firmalar illa ki vardır. Kendinize uygun ödeme yöntemi olmasına dikkat edin.

Pırlanta’yı Markadan mı almak lazım?

Piyasada ismi adı büyük olan bazı pırlanta markaları bulunmakta, tabi burada markayla doğru orantılı olarak fiyatlar yükselmekte. Siz illa da bu markalardan almak zorunda değilsiniz pırlantanızı. Adını çok duymadığını ama orjinallik garantisi veren ve sertika gönderen tüm markalardan satın alma işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Burada dikkat edeceğiniz nokta siparişinizle birlikte size gelen sertifikanın, sitede ki sipariş bilgileri ile eşleşmesidir.

Büyük firmalarda görselle ürün arasında da boyut ve parlaklık farkları olabilmekte buna dikkat edin. Görsellerde ürünler olduğundan çok daha büyük boyutta yansıtılmakta ve Photoshop sayesinde ürün parlaklıklarıyla rahatça oynanabilmektedir. Burada en önemli etken modeli daha önce bir mağazada görmüş olmanız. Bu sayede içiniz daha rahat olacaktır.

Son olarak büyük şehirler dışında yaşıyorsanız, bulunduğunuz bölgede bir pırlanta mağazası olmayabilir. Bu nedenle bir çok kişi internetten alışverişi tercih etmektedir. Sizde bunun farkına varın ve internetten alışverişe karşı ön yargılı olmayın. İnanın ilk siparişiniz sonrasında ne kadar rahat bir işlem olduğunu sizde anlayacaksınız.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*


8 + yedi =

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>