Salı , 22 Ocak 2019
Anasayfa » Pırlanta » Kadınlar Kendi Pırlantalarını Alamazlar Mı?
Safir Yüzük

Kadınlar Kendi Pırlantalarını Alamazlar Mı?

kadinlar kendi pirlantalarini alamazlar mi Kadınlar Kendi Pırlantalarını Alamazlar Mı?

Pırlanta yüzük, pırlanta tektaş yüzük bu kavramlara pek çok anlam yüklenmiştir. Ama kuşkusuz en büyük anlam pırlanta tektaş yüzüklerin evlilik ile olan bağıdır. Evlilik teklifi, evlilik yıl dönümü ve evliliğe dair tüm kelimelerin çağrışım noktası tektaş pırlanta yüzüklerdir.

Haliyle pırlanta yüzüklerin, evlilik durumuyla olan bu bağı, sadece erkeklerin kadınlara pırlanta alabileceğini ortaya koymaktadır. Çünkü en genel şekliyle bilinen bir gerçek vardır ki o da evlilik tekliflerinin erkeklerden gelmesi gerektiğidir. Günümüz toplumlarında artık kadın da evlilik teklifi yapmaktadır. Ama bunu tektaş pırlanta yüzük ile taçlandırdığı pek görülmemiştir. Çünkü bu gibi durumlar hep erkek tarafından beklenir. Durum böyle olunca tektaş almak kadın için unutulmaz bir an olurken, erkek için ise bir külfet olabilmektedir. Erkekler için bu durum daha çok hangi pırlanta yüzüğü alması gerektiği noktasında külfet olmaktadır.Hangi pırlanta yüzük eşini daha fazla mutlu eder ya da hangisini daha fazla beğenir gibi…

Bu yargıyı ortadan kaldıran kadın var mıdır? Kendisine tek taş yüzük alan kadın var mıdır?

Evlilik teklifi eden kadın var mıdır, var ise bir çılgınlık yapıp karşı tarafa tektaş sunan var mıdır pek bilinmez ama artık her şeyin değişmesiyle beraber rollerde değişiyor haliyle günümüz kadınlarının bu yönde bir ilerleme kaydedecekleri kesindir.

Ve değişen bu roller sayesinde kadınların da artık kendilerine tektaş yüzük alıyor olması, erkeklerin bu konuda yükünü azaltacak gibi duruyor.

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*


6 − = sıfır

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>