Salı , 22 Ocak 2019
Anasayfa » Pırlanta » Pırlanta Hızma Modelleri
Safir Yüzük

Pırlanta Hızma Modelleri

hizma 150x150 Pırlanta Hızma Modelleri

Hızmı cildin ve o cildin altında ki yağ tabakasının delinip takı takılması ile yapılan bir vücut süsleme sanatıdır. Çok eski tarihlerden bugüne kadar gelen bu sanat bir çok kişi tarafından beğenilir ve uygulanır. Önceleri yöresel bir takı olarak kullanılan hızma çoğunlukla kadınların taktığı bir takıdır. Güney Doğu Anadolu ve Doğu Anadolu Bölgelerinde geleneksel olarak kullanılır. Özellikle buruna ve dudağa takılan hızma farklı ve otantik görüntüsü ile oldukça dikkat çekmektedir.

Hızma takacağınız böyle genellikle delinir. Hızma takmak için uygulanan delinme işlemi aynı kulak delinmesi gibidir. Bu her ne kadar basit bir işlem olsa da deldirdiğiniz yer çok önemlidir. Güvenilir ve sağlıklı şartlar altında bu işlemi yaptırmalısınız. Çünkü deldirdiğiniz yer mikrop kapabilir. Eğer hızma takacağınız yer mikrop kapar ve yara olursa hem hızmanızı takamazsınız hem enfeksiyon riskinden dolayı sağlığınızı tehlikeye düşürecek durumlar yaşayabilirsiniz. Böyle sorunlar yaşamak istemiyorsanız güvenilir bir yerde deldirmeli ve deldirme işleminden sonra bir hafta boyunca krem sürmelisiniz. Ayrıca delim işleminin yapılacağı hızma altın, platin ya da titanyum olmalıdır. Bütün bu önlemleri alır ve dikkat ederseniz sağlıklı bir şekilde dilediğiniz hızma modelini takabilirsiniz. Tavsiye edilen ve kullanış açısından en kolay hızma modeli L şeklinde olanıdır. Seçimizi yaparken buna da dikkat edebilirsiniz.

Son zamanlarda oldukça moda olan pırlanta hızma estetik ve şık görüntüsü ile oldukça dikkat çekmektedir. Yapımında pırlanta kullanılmasına rağmen çok pahalı değildir. Dilediğiniz model ve fiyatta hızma bulmanız mümkündür.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*


5 + altı =

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>