Salı , 22 Ocak 2019
Anasayfa » Pırlanta » PIRLANTA KARAKTER UYUMU
Safir Yüzük

PIRLANTA KARAKTER UYUMU

Karakter bir insanın özünü, temelini oluşturan, kişinin toplumda diğer bireylerden ayrılmasını sağlayan bir özelliğidir. Karakter toplum beraberinde kişide şekillenir ve bu karakter kişiyle beraber ilelebet yaşar. Karakter yapısı öyle güçlü bir kavramdır ki kişinin giyiminden, davranış şekillerine kadar yaşamın her alanında etkili olabilmektedir.

Yukarıda değindiğimiz gibi karakterin kişilerin giyiminde etkili olması aynı zamanda kişilerin kullanacağı takı aksesuarını da etkileyebilmektedir. Karakter yapısına göre kimileri abartılı takılar tercih ederken kimileri de sade takılardan yana tercihlerini kullanmaktadırlar.

Takı dünyasının en değerli taşlarından biri olan pırlantanın karakter uyumuna nasıl yansıdığını sizlerle paylaşmak istedik.Sizler de pırlanta ile olan karakter uyumunuzu öğrenmeye ne dersiniz?

Pırlantanın karakter ile uyumu, pırlantanın kesim şekilleri ile ilişkilidir. Bu pırlanta kesimleri ve karakter uyumu ise şöyledir :

Yuvarlak Kesim

Bu kesimde ortaya çıkan pırlanta yapısının yuvarlak ve sade bir kesime sahip oluşu daha çok sakin yapıda olan kişiler için idealdir.

Oval Kesim

Oval kesim ise biraz daha simetrik kesimler seven yaratıcı kişilere uygundur.

Zümrüt Kesim

Zümrüt kesim otoriteyi ve gücü sevenler için uygun bir tercih olacaktır.

Kalp Kesim

Kalp kişilerde sevme sevilme gibi duyguları harekete geçirdiği için daha çok duygusal yapıda olanlar için yine pırlantanın bu kesimi uygundur.

Prenses Kesim

Disiplin severler için bu kesim idealdir.

Markiz Kesim

Markiz kesimin daha çarpıcı kesime sahip olmasından dolayı yaratıcı, dışa dönük kişiler için uygundur.

Damla Kesim

Damla kesim biraz daha naif bir kesime sahip olduğu için nazik, çevresiyle uyumlu karakterler için idealdir.

Üçgen Kesim

Kesim şekli itibariyle fazla simetrik oluşu dinamizmi çağrıştırmaktadır. Dolayısıyla bu yapıda bir kesim genç, enerjik yapıda olanlar için uygun olacaktır.pirlanta karakter uyumu PIRLANTA KARAKTER UYUMU

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*


3 + = altı

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>