Salı , 22 Ocak 2019
Anasayfa » Pırlanta » Pırlanta Markiz Kesim
Safir Yüzük

Pırlanta Markiz Kesim

markiz kesim pirlanta 300x300 Pırlanta Markiz KesimTektaşlarda kullanılan pırlanta taşının kesim şekli yüzüğe ayrıca özelliyet katmaktadır. Bu yüzden nasıl bir tektaş yüzük tercih edeceğinize sıkı bir karar vermek gerekir. Çünkü tektaş yüzük sık alınan bir takı değildir. Alındığı taktirde uzun süre kullanılabildiği için tektaşı doğru tercih etmek gerekir.

Bugünkü yazımızın konusu markiz kesim tektaş yüzük modelleridir.

Markiz kesim pırlanta ; carat ağırlığında en büyük görünümü veren kesim biçimlerinden biridir. Markiz kesimin bir özelliği vardır ki onu diğer kesim şekillerinden ayırmaktadır. Markiz kesimin bu özelliği; yuvarlak ve damla pırlanta kesim arasındaki en iyi görünümü veren kesim şeklidir. Markiz kesim pırlanta taşını olduğundan daha büyük gösterme özelliğine sahiptir. Tasarımcıların tabirine göre ; bu kesim modelinde montürde yan taşlar olarak yuvarlak ve damla kesim taşlarla kullanıldığı vakit ortaya daha güzel tasarımlar çıkmaktadır. Söylenenlere göre markiz kesim parmakları daha uzun ve ince göstermektedir.

Tektaş yüzük satın alırken özellikle markiz kesi tercih edecek iseniz mutlaka pırlantanın uzunluk ve genişlik oranlarını göz önünde bulundurmalısınız. Uzunluk ve genişlik yukarıdan bakıldığında pırlantanın görünüşünü belirleyecektir.

Bunun dışında alışverşinizi pırlanta uzmanlarından yapmaya özen göstermelisiniz. Çünkü pırlanta uzmanları sizlere gereken bilgiyi sunacaklardır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*


× beş = 25

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>