Salı , 22 Ocak 2019
Anasayfa » Pırlanta » Pırlanta Seçerken Dikkat Edilecekler
Safir Yüzük

Pırlanta Seçerken Dikkat Edilecekler

pirlanta 150x150 Pırlanta Seçerken Dikkat Edilecekler

Hanımların belki de en çok sevdikleri hediyelerden biri olan pırlanta mücevherleri alırken karar verme aşaması bazen oldukça yorucudur. Kaç karat olmalı, kesimi ve parlaklığı nasıl olmalı diye birçok soru sorulur. Ayrıca bu ürün gerçek bir pırlanta mı diye düşünülür. Pırlanta uzmanlarının açıkladığı görüşlere yer verdiğimiz bu yazı sizlere ışık tutacaktır.

Elmasın işlenmesi ile hayat bulmakta olan pırlanta sayesinde yüzük, küpe, bileklik ve kolyeler ışıl ışıl. Tüm mücevherler pırlanta ile daha ışıltılı ve göz alıcı bir hale geliyor. Hanımların hayallerini süsleyen pırlantalar en ideal hediye seçeneklerinden biridir.

 Pırlanta Seçerken Dikkat Edilecekler

Pırlanta alırken öncelikle kaç karat olduğu, renk ve kesim özelliklerine bakılmalıdır. Beyaz renkli pırlantanın en revaçta ürün olduğu görülürken, en çok yuvarlak kesim tercih edilmektedir.

Pırlanta güzel duruşuyla gözde bir mücevherken, aynı zamanda çok verimli bir yatırım aracıdır. Pırlanta alırken D harfinden Z’ye kadar gittikçe azalan renk skalası içerisindeki D’yi tercih etmenizi öneririz. Pırlantanın kalitesi parlaklığından ve içinin temizliğinden anlaşılmaktadır.

pirlanta secmek 150x150 Pırlanta Seçerken Dikkat Edilecekler

Karat, pırlantanın ağırlığını ifade eden terimdir. Pırlanta seçerken kaç karat olduğuna da dikkat etmeniz büyük önem taşır. 1 karat 200 miligram ağırlığında olup, genellikle mücevherlerde 1 karattan daha düşük ağırlıkta pırlantalar satılmaktadır.

Pırlanta alırken güvenilir bir kuyumcu ya da online alışveriş sitesini tercih etmeniz çok önemlidir. Pırlanta mücevherin yanında sertifika verilmesi ürünün orijinal olduğunun bir kanıtıdır. Bu nedenle pırlanta bir mücevher seçerken, yanında sertifika verildiğini bildiğiniz güvenilir bir yeri seçmelisiniz. Tüm bu bilgileri okuduktan sonra sıra geldi hangi ürünü satın alacağımıza. Genellikle, evlilik tekliflerinin vazgeçilmezleri arasında yer alan pırlanta tektaş yüzük seçimi yaparken bu bilgiler ışığında alışveriş yapabilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*


1 + = sekiz

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>