Salı , 22 Ocak 2019
Anasayfa » Pırlanta » Pırlanta Tamtur Seçiminde Püf Noktalar
Safir Yüzük

Pırlanta Tamtur Seçiminde Püf Noktalar

pirlanta tamtur seciminde puf noktalar 1 300x300 Pırlanta Tamtur Seçiminde Püf Noktalar

Her pırlanta yüzüğün farklı bir tasarımı, farklı bir hikayesi ve farklı bir adı vardır. Bu yüzden her pırlanta yüzüğün kullanış amacı da kimi zaman için farklılık gösterebilmektedir. Örneğin tektaş; evlilik teklifinin simgesini taşırken, pırlanta tamturlar ise söz/nişan yüzükleri olarak bu görevi üstlenirler. Pırlanta tamtur ve tektaşın birlikte kullanımı giderek artış gösteren bir durumdur.

Peki tektaşa eşlik edecek tamtur seçiminde nelere dikkat etmelisiniz?

pirlanta tamtur seciminde puf noktalar 2 150x150 Pırlanta Tamtur Seçiminde Püf NoktalarTamtur yüzük seçerken; pırlantanın 4 temel özelliği karat, ağırlık, renk ve kesim kriterlerini göz önünde bulundurarak taşlarına karar vermelisiniz.

Parmaklarınızın yapısına göre tamtur seçmeye özen gösterin. Örneğin uzmanlar; parmak yapısı ince olanların büyük taş tamturlardan uzak durmalarını tavsiye etmektedir.

Tercih edeceğiniz tamtur montürünün, tektaş montür ile uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz.Yani simetrik montürlü bir tektaş almış iseniz bu modele uygun tamtur tercih etmelisiniz.

Tamturu tektaş ile deneyip iki yüzüğün birlikte kullanımında diğer parmaklarınızın durumunu kontrol etmelisiniz. Parmaklarda bir zorlanma ve sıkışıklık var ise diğer modellere yönelebilirsiniz.

Renk konusunda ise kendi stilinize uygun olduğunu düşündüğünüzü alabilirsiniz. Fakat genellikle pırlanta tamturlarda beyaz renk tercih ediliyor. Ama tektaşınız sarı ise uyum açısından tamturu da bu renkte seçmelisiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*


8 × sekiz =

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>