Salı , 22 Ocak 2019
Anasayfa » Pırlanta » Pırlanta Yastık Kesim
Safir Yüzük

Pırlanta Yastık Kesim

pirlanta yastik kesim Pırlanta Yastık Kesim

Değerli taş pırlanta, takı tasarımlarında hayat bulurken bir takım şekillerde ifade edilir. Pırlanta oval kesim kolye, pırlanta prenses kesim tektaş yüzük gibi. Her bir pırlanta kesim şeklinin takı tasarımına kattığı görünüm farklılık gösterir.

Pırlanta kesim şekillerinden biri olan yastık kesim yaklaşık olarak 100 yıllık popüler kesime sahiptir. Yastık kesim aynı zamanda cushion kesim olarak da bilinir. Her pırlanta kesim şeklinde parlaklık ve ışığı yansıtma nitelikleri göz önünde bulundurulur. Bu yüzden pırlanta yastık kesiminde de en iyi parlaklık ve en iyi ışık için taşların köşeleri yuvarlak kesimdir ve büyük tabla görüntüsüyle dikkat çeker. Yastık kesimin bu özelliği sayesinde pırlanta daha berrak bir görüntü kazanır.

Pırlanta yastık (cushion) kesimde, pırlanta taşı kare ve dikdörtgen gibi iki farklı şekilde bulunur.

Yastık kesim tercih eder iseniz berraklığına dikkat etmelisiniz. Kare şekilli pırlanta yastık kesim için 1.00- 1.05 arasında bir uzunluk-genişlik oranı tercih etmelisiniz. Dikdörtgen şekilli pırlanta yastık kesim için ise 1.10 ve daha büyük oranlarını tercih edebilirsiniz.

Pırlanta takısı satın alırken, pırlantanın farklı kesim şekillerinden yana tercihinizi kullanacak iseniz mutlaka uzmanına danışın ve alışverişinizi bu doğrultuda gerçekleştirin. Çünkü uzmanından tüyolar almak, sizler için doğru bir alışveriş olacaktır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*


3 × sekiz =

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>