Salı , 22 Ocak 2019
Anasayfa » Pırlanta » Tektaş Pırlanta Yüzük Modelleri
Safir Yüzük

Tektaş Pırlanta Yüzük Modelleri

tektas 150x150 Tektaş Pırlanta Yüzük ModelleriTektaş pırlanta yüzük son yıllarda aşkı anlatmak için en çok tercih edilen mücevherlerden biridir. Işıltısı ile göz kamaştıran pırlantanın altın ile buluşması şıklığın en güzel yansımalarını oluşturmaktadır. Özellikle son yıllarda çok yoğun ilgi gören pırlantalar evlilik teklifinin en özel hediyeleridir.

Bir ömür boyunca birlikte olmaya karar verenler için tektaş yüzük çok anlamlı bir hediyedir. Sen teksin anlamı da taşıyan tektaş pırlanta yüzükler şık modelleriyle dikkat çekiyor. Özellikle son dönemlerde beyaz altın tektaş yüzük çok revaçta. Çoğunlukla tektaş yüzükler beyaz altın ile üretilmektedir. Bunun nedeni genç bayanların beyaz altın yüzüklere yoğun ilgi göstermesidir. Ayrıca beyaz altının tektaş yüzük modelini daha güzel yansıttığı düşünülmektedir. Elbette ki sarı altından vazgeçemeyenlere özel tektaş yüzükler de bulunmaktadır.

Tektaş yüzük seçerken dikkat edilmesi gereken önemli noktalar karat, kesim, renk ve berraklık özellikleridir. Karat, tektaş pırlantanın ağırlığını ifade etmek için kullanılan bir terimdir. Karat ne kadar büyük olursa taşın boyu da ona göre artış göstermektedir. Diğer önemli konu pırlanta kesim olmaktadır. Işığı en iyi yansıtan ideal kesimdir demek hiç de yanlış olmaz. İdeal kesim, pırlantaya giren ışığın en iyi şekilde yanımasını sağlamaktadır. Ancak pahalı bir kesim olduğu için daha az kullanılmaktadır. Pırlantanın bir diğer önemli unsuru renk konusudur. Pırlanta ne kadar renksizse o kadar iyidir. D-G arası renk skalası ideal ölçütler olmakla birlikte, H ve sonrasında devam eden harflerdeki pırlantalar daha çok renk barındırdığı için daha düşük fiyatlarla satılmaktadır. Pırlanta berraklık ise F-IF arası en iyi özellikler olup, VVS ve VS dereceleri de oldukça iyi kaliteye sahiptir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*


× yedi = 14

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>