Salı , 22 Ocak 2019
Anasayfa » Pırlanta » Ünlü Aşkın Pırlanta Yüzüğü Satıldı
Safir Yüzük

Ünlü Aşkın Pırlanta Yüzüğü Satıldı

unlu askin pirlanta yuzugu satildi 300x160 Ünlü Aşkın Pırlanta Yüzüğü Satıldı

Pırlanta sembole ettiği her aşkı özel ve değerli kılarken kimi zaman içinde ünlü aşkların temsilcisi olarak karşımıza çıkar. Böylece pırlantanın ünü ve değeri daha bir paha biçilemez olabilmektedir.

Pırlantanın tanıklık ettiği ünlü aşklardan bir tanesi de Napolyon-Josephine beraberliğidir.

Tarihte derin izler bırakan bu aşkın kahramanları, onlar kadar nişan yüzüklerini de popüler yapmıştır. Napolyon 1796 yılında nişanlısı Josephine hediye ettiği altın pırlanta yüzük tasarımıyla oldukça özeldi. 18. yüzyıldan kaldığı bilinen bu pırlanta yüzük ”toi et moi” aşkta ”sen ve ben” anlamını taşımaktadır. Pırlanta yüzük üzerinde damla kesim elmas ve safir taşı bulunmaktadır. Damla kesimin Napolyon açısından bir önemi vardı. Napolyon, Josephine olan aşkının simgesi olarak gözyaşı damlası tercih etmiştir.

Tarihe büyük aşkları ile damga vuran bu çiftin pırlanta nişan yüzüğü satışa çıkarıldı ve 1 milyon 800 bin TL yeni sahibine kavuştu.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*


− beş = 4

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>