Salı , 22 Ocak 2019
Anasayfa » Pırlanta Tektaş Modelleri » Yüzük Satın Almak
Safir Yüzük

Yüzük Satın Almak

yuzuk satin almak 300x210 Yüzük Satın Almak

Yüzük geçmiş yüzyıllarda farklı şekillerde kullanımıyla günümüze değin gelen bir kültür parçası aynı zamanda bir takı aksesuarıdır. Bir rivayete göre; Mısırlılar yetiştirdikleri bitkilerin saplarına yuvarlak daire formu vererek, tarihte ilk yüzüğün kullanımını gerçekleştirdiler. Onlara göre yüzüğe verilen daire formu sonsuzluğu ifade etmektedir. Dolayısıyla sevginin ve bağlılığın sonsuzluğuna inanan bu insanlar yüzüğü de bu inancın bir sembolü olarak kullanmışlardır. Böylece yüzük, evlilik ve nişan sürecinin simgesi olarak kadın ve erkek tarafından kullanılmaya başlanmıştır.

Altın; kolayca forma sokulabilen ve aynı zamanda hiçbir zaman paslanmayan, kararmayan, donuklaşmayan kısacası havadan ve sudan etkilenmeyen bir metaldir. Bu yüzden tarih boyunca kıymetli madenlerden sayılmış ve mücevherat sektöründe kullanılmıştır. Yüzüğün altınla başlayan bu serüveni yıllar geçtikçe yeni tasarımlar ile insanların hayatına dahil olmuştur. İlk zamanlar bitki saplı yüzükler daha sonra altın alyans yüzükler ve günümüzde artık tektaş pırlantalı yüzükler herkes tarafından sıklıkla özellikle de evlilik müessesinde kullanılmaktadır.

Bilindiği gibi evlilik teklifleri çoğu zaman tektaş yüzükle gerçekleştirilir ve devamında alyans yüzükler alınır. Mutlu beraberliklerinin simgesi olan bu yüzüklere daha sonra birçok model yüzük eşlik eder. Çiftler yıllar yılı giderek perçinleşen sevgi ve aşklarını; pırlanta tria veya pırlanta sırataş yüzükler ile taçlandırmayı ihmal etmezler.

Yüzüklerin yapıldığı madenler dışında onları süsleyen taşlar da büyük önem taşır. Pırlanta yüzükler anlamlı ve bir o kadar da kıymetlidir. Pırlanta  tarih boyunca yüzüğe eşlik eden taşlar arasında yer almıştır. Pırlanta dışında zümrüt, yakut ve safir gibi taşlar da eşsiz renkleri ile takıların vazgeçilmezi olmuştur.

Yüzük Nereden Satın Alınmalı?

Bu denli kıymetli ve anlamlı bir eşya olan yüzüğün kalitesi ve güvenilir bir marka tarafından üretiliyor olması da büyük önem taşımakta. Peki bu niteliklere sahip yüzükleri nereden alabiliriz?

Elimizde birçok seçenek var yüzük satın almak için. Kuyumcu kuyumcu dolaşıp, bir yüzük beğenip satın alabiliriz ama bu yöntemde görebileceğimiz model sayısı kısıtlıdır ve aynı zamanda yorucu bir yol seçmiş oluruz. Diğer bir yol ise internetten satın almak. Daha fazla ürün görebilme avantajı ve daha uygun fiyat seçenekleri internetten alışverişi cazip kılıyor. Altın yüzükler, tektaş yüzükler ve çeşit çeşit ürün modellerini uygun fiyatlara bulabileceğiniz siteleri sizin için araştırdık. Bu araştırmamızın sonunda hem halite hem fiyat ve hem de tecrübe açısından en iyi bulduğumuz firma Goldstore oldu.

25 yılı aşkın süredir kuyumculuk yapan bu firma internette de oldukça başarılı. İstiklal caddesinde ve İstanbul‘un çeşitli yerlerinde mağazalara sahip olan Goldstore tasarım yüzükleri ile de dikkat çekiyor. Uygun fiyat ve kaliteli yüzüklerin dışında, ücretsiz kargo ve sorunsuz iade seçenekleri Goldstore firmasını cazip hale getiriyor. İlgilenenler için Goldstore’un yüzük sayfası ise aşağıda bulunuyor:

http://www.goldstore.com.tr/liste/yuzuk

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*


− dört = 5

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>